Група хакерів кілька років шпигувала за співробітниками посольств чотирьох країн у Білорусі, зокрема під час війни в Україні, шляхом зламу локальних інтернет-мереж.Про це повідомляє Reuters із посиланням на дослідників безпеки зі словацької фірми з кібербезпеки ESET.
Близько 15 пристроїв, що належали дипломатам з двох країн Європи, одного з Південної Азії та одного з Африки, які працювали в посольствах на території Білорусі, стали мішенню, зазначив дослідник ESET Маттьє Фау, який є автором звіту.
Кампанія цифрового шпигунства почалася приблизно в 2021 році і досі активна, йдеться у звіті.
Зазначається, що хакери втручалися в доступ вищезазначених осіб до Інтернету, імовірно, на рівні інтернет-провайдера, тобто їх можна було обманом змусити завантажити шкідливе програмне забезпечення, що вони навіть не усвідомлювали.
Людям важко уникнути подібних зломів, вважає Білл Марчак з організації Citizen Lab, яка базується в Університеті Торонто. Марчак, який не брав участі в дослідженні, сказав, що результати ESET показують, наскільки дипломати є об’єктами стеження.
«Посольства та міністерства закордонних справ у всьому світі є головною мішенню для шпигунського програмного забезпечення», — сказав він.
Зима наближається, а разом із нею — невтішні прогнози щодо тепла у домівках. Колишній міністр…
Якщо ви пенсіонер з чорнобильським статусом і звикли до додаткових виплат — настав час затягнути…
Ракета "Циркон" при наближенні до цілі розганяється до 9 100 кілометрів на годину, а іноді…
Мирна угода від Дональда Трампа для України може виглядати як "договір з дияволом" — обмін…
У Великій Британії подружжя, втомившись від постійних боргів, одного дня залишило свій будинок і почало…
Дослідники з шести університетів зібрали біографічну інформацію про майже 20 000 парламентаріїв у період з…