Росія акумулювала 80 мільярдів доларів в офшорах в обхід санкцій

Росія накопичила колосальні 80 мільярдів доларів в офшорних фондах, щоб обійти західні санкції, запроваджені через її агресію проти України.Росії вдалося сховати за кордоном близько третини своїх сировинних доходів, включаючи готівку, нерухомість та інвестиції, пише Експерт з посиланням на Bloomberg. 

Ці тіньові резерви були сформовані за рахунок позитивного сальдо поточного рахунку платіжного балансу, що допомогло зміцнити фінанси Кремля після нападу на Україну.

Накопичення міжнародних активів додало майже 5 відсотків до ВВП Росії, що схоже на період 2009-2013 років, коли ціни на нафту були високими, а валютні інтервенції — обмеженими. 

У статті Bloomberg висловлюється припущення, що це може бути потенційною сферою для нових західних санкцій.

За словами Марії Шагіної, економіста Міжнародного інституту стратегічних досліджень, зволікання Європи із запровадженням санкцій проти енергетичного сектору Росії дозволило країні накопичити один з найбільших в її історії профіцитів поточного рахунку платіжного балансу. «Це де-факто компенсувало ефект від заморожування активів Центрального банку в березні 2022 року, оскільки Росія змогла відновити втрачене», — сказала вона.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии