Небезпечна спека накриває США, Європу та Китай

Техасців, які страждають від рекордних температур і високої вологості, закликають економити енергію, оскільки електромережам важко впоратися зі зростанням попиту. Цього тижня небезпечні хвилі спеки охопили південний захід та центральну частину США, частини Китаю і Європи. Про це інформує Експерт з посиланням на The Guardian.

У південно-західних і центральних районах США спостерігається сильна спека. На вихідних були побиті температурні рекорди у Техасі, Колорадо, Оклахомі, Арканзасі, Вако. До сплеску сильної спеки цього літа призвів «тепловий купол», тобто область високого тиску, що утримує тепло. Техасців, які страждають від рекордних температур і високої вологості, закликають економити енергію, оскільки електромережам важко впоратися зі зростанням попиту.

В Європі Іспанія перебуває у владі другої хвилі спеки. Прогнозується, що цього тижня температура в деяких південних і південно-західних регіонах досягне або перевищить 44C. Рубен дель Кампо, речник державного метеорологічного офісу Аемет, сказав, що «це буде сильна спека, і температура в найспекотніші дні може сягнути або навіть перевищити 44°C у долинах Гвадіана та Гвадалквівір, а також у таких містах, як Кордова чи Бадахос».

Окрім «дуже високого ризику лісових пожеж», за його словами, спека означає, що нічні температури в багатьох місцях будуть незручно високими. «У деяких центральних, західних і південних частинах Іспанії будуть спекотні тропічні ночі, коли температура не опускатиметься нижче 25 градусів», — сказав він.

Щонайменше 86 китайських міст на сході та півдні країни оголосили попередження про спеку. Китайські метеорологи прогнозують, що протягом наступних 24 годин температура в деяких містах перевищить 40C (104F). У Шанхаї, найбільш густонаселеному місті Китаю, влада попросила мешкаців міста підготуватися до надзвичайно спекотної погоди. «Це занадто спекотно для липня», — сказала 35-річна Ван Ін, яка живе в Шанхаї. «Сьогодні мій кондиціонер працює цілий день, і я взагалі не наважуюсь вийти — навіть на балкон». Вона сказала, що планує тиждень працювати вдома.

Згідно з дослідженням Lancet, опублікованим у 2020 році, смертність, пов’язана з спекою, з 1990 по 2019 рік зросла в чотири рази і у 2019 році досягла 26 800 смертей.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии