Новини

​В суворих умовах Гімалаїв: український БпАК Windhover показав високий результат

Українська компанія НВП Спайтек провела випробування безпілотного авіаційного комплексу Windhover у найскладніших метеорологічних умовах у гімалайських горах в Індії: апарат підтвердив заявлені характеристики та показав високу надійність конструкції.

Про це повідомляє Експерт з посиланням на defence-ua.com.

Польоти виконувались при температурі нижче 25 градусів за Цельсієм в складних умовах – у горах був вітер, туман, мороз.

Як відбувалися випробування?

Злети здійснювались на висоті 5500 метрів над рівнем моря. До цього часу жоден з українських апаратів чи світових виробників не могли виконати польоти в подібних умовах. На подібній висоті не лише важко виконувати польоти, але й, навіть, вкрай складно знаходитись непідготовленим для цього особам.

БпАК Windhover підтвердив характеристики щодо дальності та часу польоту, а також щодо функціональних можливостей. При цьому апарат показав вкрай високу надійність та закладену міцність.

Успішно виконавши програму випробовувань, пілоти повернулись в Україну з багатим досвідом та новими ідеями.

Про безпілотник

БпАК Windhover призначений для вирішення завдань з аеророзвідки, патрулювання, картографування місцевості із можливістю передачі оперативної інформації та отримання точних географічних координат у режимі реального часу.

Особливостями Windhower є значна тривалість польоту, від 40 до 60 хв. При цьому забезпечується тактичний радіус використання апарату у 8 км, що є достатнім для забезпечення дій підрозділів тактичного рівня, а також політ у складних погодних умовах як в день, так і в ночі.

БПЛА Windhover забезпечує здійснення повністю контрольованих польотів на швидкостях до 80 км/год навіть за умов сильного вітру швидкістю до 15 м/сек при вологості повітря до 95 % та в різних температурних умовах – від -25 до +50 градусів. Це забезпечує можливість використання апарату в різних кліматичних зонах та умовах – і за активного застосування противником засобів РЕБ.

Мультикоптер оснащений теплвізійно-оптичним комплексом: містить Full HD відеокамеру з 18 кратним оптичним зумом та тепловізор 4-го покоління із 4-кратним цифровим зумом. Оптичний комплекс оснащений системою гіростабілізації, що дозволяє збільшити стабільність картинки, не зважаючи на рух коптера.

Програмно-апаратна частина комплексу дозволяє підключати будь-який пристрій, що підтримує протокол TCP/IP, а також забезпечує можливість швидкої інтеграції в інші системи керування. Для обміну інформацією використовується декілька каналів зв’язку, зокрема і повністю зашифрований – супутниковий канал, приймач ADS-B, передача даних через Інтернет. Віднеоінформація може передаватись у форматах 480p, 720p, 1080p. Також є можливість запису і збереження інформації в Full HD.

Крім того, Windhower забезпечує можливість оперативного аналізу отриманих даних та їхнього архівування, а також прив’язку всіх об’єктів, що відображаються, до географічних координат і часу.

Ольга Степанова

Recent Posts

У Раді вже наполягають на завершенні війни: причина у риториці Європи

Питання припинення вогню в Україні обговорюють західні партнери. Однак, якщо президент США Дональд Трамп наголошує…

55 секунд ago

Мільйон отримати мають усі, хто пішов добровільно в армію до 24 років, – Білецький

Андрій Білецький висловився щодо контракту для 18 – 24-річних юнаків і дівчат. На його думку,…

12 хв. ago

Двом категоріям українців виплатять по 10 800 грн: кого підтримають копійчиною

Українці під час війни продовжують отримувати підтримку не лише від держави, а й благодійників. Наприклад,…

19 хв. ago

Українців змусять перейти на інше опалення: ЄС підготував неприємності для власників котлів

З 2025 року Європейський Союз припиняє підтримку купівлі газових котлів, поступово відмовляючись від традиційних систем…

24 хв. ago

Мобілізація в Україні: ухилянти ігнорують повістки, а суди скасовують покарання

В Україні зростає кількість непогашених штрафів за порушення військового обліку. З початку 2025 року вже…

40 хв. ago

Стало відомо, що зараховуватиметься українцям як страховий стаж

Пенсійний фонд України буде сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за полонених цивільних. Таким чином вони…

42 хв. ago