Вчені розповіли про рівень небезпеки “Дельта”-штаму для дітей

Вчені визначили рівень небезпеки нового штаму коронавірусу для дітей.

«Дельта»-штам коронавірусу виявився не таким небезпечним, як припускали науковці. Кількість госпіталізацій дітей в США з Covid-19 різко зросла з тих пір, як «Дельта»-варіант коронавірусу став переважаючим, проте нове дослідження показує, що припущення про більшу небезпеку і викликання більш важкої форми захворювання, необгрунтовані, повідомляє MedicalXpress. Про це інформує Експерт з посиланням на ГЛАВКОМ.

Фахівці центрів із контролю і профілактики захворювань США проаналізували медичні записи по всій території країни, що охоплює близько 10% населення, в період з 1 березня 2020 року по 14 серпня 2021 року. Це включало в себе період до появи «Дельта»-штаму, самого заразного штаму на сьогоднішній день, а також період після того, як він став домінуючим, починаючи з 20 червня.

Виявилося, що щотижнева госпіталізація дітей у віці 0-17 років була найнижчою в період із 12 червня по 3 липня, на рівні 0,3 на 100 тис. осіб, а потім зросла до 1,4 на 100 тис. за тиждень, тобто в 4,7 рази. Згідно з попередніми дослідженнями, діти у віці 12-17 і 0-4 років піддаються більш високому ризику госпіталізації Covid-19, ніж діти у віці 5-11 років. Однак після вивчення 3116 лікарняних записів за період до появи «Дельта»-варіанту і порівняння їх зі 164 записами в період поширення нового штаму було виявлено, що відсоток дітей із важкими симптомами не сильно різниться і не досягає рівня статистичної значущості.

Крім того, вчені визначили, що в період із 20 червня по 31 липня 2021 року невакциновані підлітки більш ніж у десять разів частіше були госпіталізовані, ніж вакциновані. Такі результати зайвий раз підтверджують ефективність вакцин у зниженні рівня госпіталізації через новий штам.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии