Для вагітних і жінок, які тільки планують мати дитину, безпечні та ефективні всі схвалені нині вакцини від COVID-19. Усі ці препарати, включно з новими мРНК вакцинами, добре проявили себе на практиці.
Як передає Експерт, про це провідна інфекціоністка МОЗ Ольга Голубовська розповіла в інтерв’ю керівнику проєкту Med.Oboz Віктору Литвиненку. Вона зазначила, що побічні ефекти від вакцинації не виключені, проте сама коронавірусна хвороба небезпечніша за щеплення, особливо для груп ризику. Лікарка наголосила, що важливий індивідуальний підхід у кожній ситуації і до різних пацієнтів.
“Обов’язковим моментом є інформування пацієнта про всі можливі як переваги, так і ризики”, – сказала вона.
Після вакцинації, за словами Голубовської, потрібно бути готовим до підвищення температури, болю і почервоніння в місці уколу. Ці симптоми зазвичай самі проходять через кілька днів.
Одним із рідкісних, але серйозних побічних ефектів імунізації від коронавірусу є тромбоз і синдром тромбоцитопенії. Вони також піддаються лікуванню, але в тому випадку, якщо людина вчасно помітить погіршення стану після щеплення і звернеться до лікаря.
У Великобританії розробили спеціальні рекомендації для медиків і пацієнтів щодо механізму вакцинації. В Україні такого документа поки немає, але інфекціоністка порадила громадянам повідомляти лікарю про запаморочення, головний біль та інші стани після імунізації від COVID-19.
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…