Мрія інтроверта: у Мережі показали найсамотніший будинок у світі (ФОТО)

Єдиний білий будиночок посеред скелястого ісландського острова, здається, був би ідеальним житлом для інтровертів та місцем, щоб перечекати пандемію коронавірусу. Існує легенда, що його збудував мільйонер, щоб заховатися від вторгнення зомбі. Та насправді все більш прозаїчно.

Експерт з посиланням на ZAXID.NET розповідає про острів Еллідаей на півдні Ісландії та його єдину таємничу будівлю.

Еллідаей – третій за величиною із 14 островів архіпелагу Вестманнові острови, що розташовується за 9 км на південь від Ісландії. Його площа – лише 0,45 км2. На вулканічній скелі розташований однісінький будинок – своєрідний пам’ятник самотності та ізоляції. Здається, що саме сюди Дурслі привезли Гаррі Поттера на його 11-ий день народження, аби він не потрапив у Гоґвортс.

У XVIII столітті тут поселилися п’ять сімей. Вони виживали завдяки риболовлі, вирощуванню худоби та полюванню на іпаток атлантичних, яких тут незліченна кількість. За кілька століть проживання на острові ставало все більш невигідним та важким, у тому числі через несприятливі погодні умови, тож у 1930-х Еллідаей покинули останні мешканці. Відтоді постійного населення на острові немає – його використовують виключно для випасання овець та полювання на іпаток.

Мрія інтроверта: у Мережі показали найсамотніший будинок у світі (ФОТО)

Іпатка атлантична. Фото GoodFon

Через свою загадкову самотність єдиний будинок на острові обріс різними легендами. Згідно з однією з найпопулярніших, його збудував мільйонер, який хотів жити в ізоляції та водночас заховатися від зомбі-апокаліпсису. За іншою теорією, острів у подяку за свою кар’єру отримала відома ісландська співачка Бьорк, і в будиночку мала бути її студія звукозапису. Також існує чутка, що він належить набожному відлюднику, а дехто взагалі вважає, що будинка насправді не існує, а всі фото з ним – фотошоп і розіграш.

Проте жодна з цих історій не відповідає дійсності, а легенда про Бьорк виникла взагалі через плутанину: в Ісландії є два острови Еллідаей, і Бьорк має власність на іншому, розташованому на заході країни.

Насправді будинок на острові Еллідаей у 1953 році збудувало місцеве мисливське товариство, члени якого приїжджають сюди полювати на іпаток, і він досі належить їм. У будинку немає електрики, інтернету та санвузла, проте є сауна, яка використовує воду з системи збору опадів. Цю ж воду використовують для пиття та приготування їжі. Довкола будиночка є паркан, хоч і незрозуміло, кого і від чого він захищає.

Мрія інтроверта: у Мережі показали найсамотніший будинок у світі (ФОТО)

Фото INF

Потрапити на острів досить складно: тут немає постійного сполучення з Ісландією, крім того, Еллідаей вважається заповідною територією. Якщо ви не є членом мисливського товариства або ж близьким другом чи родичем їхнього члена, до будиночка потрапити не вдасться.

Мрія інтроверта: у Мережі показали найсамотніший будинок у світі (ФОТО)

Острів Геймаей. Фото Hotel Selfoss

Проте туристичні компанії організовують поїздки на сам острів човні із сусіднього, заселеного острова Геймаей, який сполучений з Ісландією автомобільним поромом та навіть має власний невеличкий аеропорт. Також тут є місця для занять альпінізмом, туристичні доріжки, кілька історичних пам’яток і поле для гольфу. Крім того, Геймаей – хороше місце для знайомства із сільським життям Ісландії та милування неповторною природою з багатою фауною.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии