Норвегія – одна з найрозвиненіших країн світу, де рівень життя і відповідно зарплати вищі, ніж навіть у Німеччині, Великій Британії та Нідерландах. Навіть українці без вищої освіти та спеціальних навичок можуть заробляти тут від 3,6 тис. євро на місяць. Зі знанням англійської мови початкові зарплати ще вищі.Українські біженці, які під час війни виїхали до Норвегії і там зараз живуть, розповідають, що без знання мови можна працювати електриком, механіком, співробітником на виробництві, вантажником, водієм, зварником, покоївкою, помічниками в портах, або офіціантами.
На такій роботі загалом можна заробляти до 4700 євро на місяць. Електрик може заробляти до 4200 євро, прибиральник близько 4060 євро, маляр 3690 євро. Середня оренда квартири у містах Норвегії складає 1600 євро, на місячний проїзд громадським транспортом доведеться віддати близько 80 євро на місяць, якщо щодня діставатися до роботи. Продуктовий кошик на місяць на двох обійдеться в середньому 500-600 євро.
Вся робота в Норвегії зосереджена переважно у великих містах. Українських біженців селять переважно у комуни у невеликих населених пунктах. Роботи тут небагато, і розраховувати на високі заробітки не доводиться. Англійську мову потрібно обов’язково знати, що для багатьох є проблемою.
Оскільки Норвегія прирівнює біженців з України до резидентів, то вони мають право на безкоштовне навчання та освіту в країні. Тут можна пройти різні курси, змінити кваліфікацію, вивчити мову і зрештою знайти роботу. Усе навколо сприяє тому, щоб проживати гідне життя.
На початку 2024 року російські війська намагалися атакувати по всій лінії фронту протяжністю понад тисячу…
Експерти Bank of America вважають, що інвестори недооцінюють ризики торгової війни за президентства Дональда Трампа. Вони…
Німецькі експерти TÜV Süd назвали найнадійніші вживані автомобілі. Для цього перевірили понад 10 мільйонів транспортних засобів…
Національне антикорупційне бюро розслідує ймовірне незаконне збагачення народного депутата Миколи Тищенка на суму понад 30…
Ті підприємства, які хочуть забронювати від мобілізації своїх працівників, мають відповідати суворим вимогам. Серед головних…
Правнучку колишнього Глави уряду СРСР Микити Хрущова Ніну, яка емігрувала до США і критикує путінський режим,…