Японія розгортає комплекси Patriot на острові Міяко

Китайські військові експерти вважають, що Японія хоче не захиститися від балістичних ракет Північної Кореї, а втрутитися в «тайванське питання», оскільки острів знаходиться поблизу Тайбею.Японія 8 травня оголосила про розміщення ракет Patriot на острові Міякодзіма, який є стратегічно важливим вузлом у ланцюзі островів біля Тайваню. У зв’язку із цим у Китаї заявили, що цей крок є ще однією спробою Японії втрутитися у тайванське питання, повідомляє видання Global Times.

Головний секретар кабінету міністрів Японії Хірокадзу Мацуно заявив на прес-конференції, що Сили повітряної самооборони Японії розгорнули керовані ракети класу “земля-повітря” PAC-3 систем Patriot на своїй базі на острові Міякодзіма. Крім того, ці ж комплекси розгорнуті Сухопутними силами Японії на островах Ісігакі та Йонагуні. І хоча Мацуно сказав, що ракети Patriot націлені на потенційні запуски балістичних ракет великої дальності з Північної Кореї, журналісти з Тайваню швидко відзначили, що ці ракети розташовані ближче до острова, ніж до Північної Кореї.

“Розміщення Японією ракет Patriot на південно-західних островах, очевидно, не має жодного відношення до Корейського півострова, що знаходиться далеко”, — сказав в інтерв’ю Global Times китайський військовий експерт Вей Дунсу.

За його словами, справжня мета Токіо озброїти острови протиповітряними та протикорабельними ракетами та підготуватися до військового втручання у тайванське питання.

“Це дуже провокаційний крок, спрямований проти Китаю”, — зазначив експерт.

Оглядачі зазначили, що цей крок зроблений був після того, як Японія нещодавно висловила підтримку Манілі, оскільки Філіппіни можуть розпочати спільне патрулювання в Південно-Китайському морі зі США та Австралією у третьому кварталі 2023 року. У зв’язку з цим китайські аналітики наголосили, що Японія має задуматися про свою історію агресії, не йти шляхом мілітаризму знову і “не прив’язуватися до колісниці США” у протистоянні з Китаєм.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии