Штраф за неправильні фари: про що варто пам’ятати автомобілістам

Українців попередили про штраф за неправильні фари.Українським водіям нагадують, що самостійно встановлені ксенонові фари є підставою для винесення штрафу, інформує Твоя машина.

Намагаючись покращити собі видимість водії міняють в автомобілі штатні лампи фар на ксенонові, галогенні чи світлодіодні. Але не всі задумуються про те, що нові лампи можуть засліплювати зустрічних водіїв, відблискувати в дзеркалах машини що їде попереду і тим самим створювати аварійно небезпечну ситуацію. Особливо це стосується встановлення таких ламп у непристосовані заводом виробником фари.

Для покращення свого транспортного засобу можна вставити лампи, але лише ті, які передбачені заводом виробником. Якщо ж конструкцією транспортного засобу не передбачені лампи іншого типу, то самостійно змінювати тип ламп заборонено. Крім того забороняється використовувати ксенони без автоматичного коректора кута нахилу фар та пристроїв для очищення фар. Експлуатація автомобіля у такому випадку заборонена.

Таким чином, згідно частини 2 ст. 122 КУпАП за використання фар з порушенням вимог відповідних стандартів передбачено штраф у розмірі 510 грн. Також, згідно з частиною 1 ст. 121 КУпАП за керування водієм транспортним засобом переобладнаним з порушенням відповідних правил, норм і стандартів, якщо порушення вчинено вперше, передбачено штраф у розмірі 340 грн. В разі повторного порушення протягом року водій може бути позбавлений права керування від трьох до шести місяців.

Якщо ж вам дуже хочеться встановити ксенонові, галогенні чи світлодіодні лампи на свій автомобіль, попередньо з’ясуйте чи передбачено це заводом виробником.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии