Десятки тисяч людей, які шукають прихистку у Великій Британії, можуть опинитися під загрозою залишитися безхатьками, попереджає Британський Червоний Хрест.Про це пише Independent.
Служби цієї організації помітили, що з початку літа кількість людей, зареєстрованих як біженці, але які перебувають у гранично злиденному стані, подвоїлась. За їх підрахунками, кількість людей зі статусом біженця, які згодом опинилися у злиднях, зросла зі 132 осіб у червні та липні до 317 осіб у серпні та вересні цьогоріч.
“У деяких частинах Великого Манчестера безпритульність для самотніх чоловіків стала майже гарантованою частиною отримання статусу біженця”, — стверджував один із менеджерів благодійної служби у справах біженців.
Як з’ясувалося, причина полягає у тому, що британський уряд обмежив час, протягом якого люди можуть виселитися з тимчасового притулку після того, як вони отримали статус біженця.
“Це 28-денний так званий період “переїзду”. Однак Червоний Хрест заявив, що спостерігав, як деякі біженці отримали повідомлення лише за сім днів до терміну, коли вони мали покинути притулок”, — пише видання.
Британський Червоний Хрест підрахував, що, виходячи з відсотка людей, які перебували в притулках у червні торік, за найгіршим сценарієм може постраждати понад 53 тисячі людей, які незабаром повинні будуть залишити притулок. І щонайменше половина з них може опинитися на вулиці.
“Коли вони (шукачі притулку. — Ред.) отримують статус біженця, їм потрібно більше часу, щоб знайти житло, роботу чи пільги. Ці люди, змушені залишити свої домівки, вже зазнали неймовірної травми. Їм потрібні стабільність, підтримка та відчуття безпеки — позбавлення житла лише спричиняє більше лиха і труднощів”, — сказав очільник британського Червоного Хреста Алекс Фрейзер, закликаючи уряд подовжити період для пошуку житла мігрантам бодай до 56 днів.
Раніше, за словами представника Ради у справах біженців, період попередження для людей зі статусом біженця починався з отримання біометричного дозволу на проживання. Наразі термін починає рахуватися з моменту отримання листа про надання захисту.
Однак представник Міністерства внутрішніх справ, за інформацією Independent, заперечив ці дані і заявив, що вони “не визнають жодних прогнозів” і наполягав, що уряд надає підтримку біженцям, щоб отримати доступ до роботи, пільг і житла.
“Усі заяви про надання притулку розглядаються з урахуванням індивідуальних особливостей. Ми заохочуємо людей якнайшвидше після отримання рішення будувати свої подальші плани, незалежно від того, залишають вони Велику Британію після відмови чи інтегруються у країні”, — відповів на ці закиди речник Міністерства внутрішніх справ.
Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак пообіцяв, що до кінця 2023 року влада розгляне всі старі справи, які перебували в системі надання прихистку на кінець червня 2022 року. Станом на кінець червня цьогоріч на рішення чекало 67 870 таких справ.
Верховна Рада ухвалила два важливі закони, які стосуються мобілізації, і вони можуть суттєво вплинути на…
Казки про багатство завжди починаються однаково: несподіваний виграш у лотерею, море щастя і нові перспективи.…
Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес вважає, що Крим має військове, економічне та…
Українська податкова служба отримала багато даних про наших громадян та бізнеси за кордоном завдяки автоматичному…
Концепцію ракет середньої дальності Росія успадкована ще в СРСР. Ракети "Орешник", одну з яких росіяни…
Західний світ не готовий до широкомасштабної війни, такої як зараз в Україні. Про це заявив…