Дефіцит бюджету Росії збільшився майже вдвічі через санкції Заходу, — WSJ

Дефіцит бюджету Росії за перші два місяці року зріс до 34 мільярдів доларів, згідно з даними Міністерства фінансів країни, опублікованими 6 березня, порівняно з 25 мільярдами доларів у січні. «Це означає, що дефіцит майже досягнув річного цільового показника уряду в розмірі близько 39 мільярдів доларів — або близько 2% очікуваного валового внутрішнього продукту Росії — лише за перші два місяці року», — пише Wall Street Journal, інформує Експерт. 

Доходи Росії від продажу нафти і газу впали на 46% у січні-лютому порівняно з аналогічним періодом минулого року після нещодавно запровадженого країнами «Великої сімки» обмеження цін на продаж російської нафти і нафтопродуктів на світовому ринку. Тим часом, Європейський Союз заборонив більшу частину імпорту російської нафти. 

Минулого року російська економіка продемонструвала стійкість перед обличчям західних санкцій, підтримана значними доходами від нафти і газу. Валовий внутрішній продукт впав на 2,1% минулого року, згідно з офіційними даними, незважаючи на деякі початкові прогнози після вторгнення про падіння від 10% до 15%. 

«Але західні нафтові санкції, запроваджені в грудні, а також припинення Росією більшої частини експорту природного газу до Європи в другій половині минулого року, призвели до різкого погіршення стану державної скарбниці», — зазначає Wall Street Journal. 

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии