Новини

У ЗСУ розповіли, хто може вручити повістку

Роман Горбач розповів, хто може вручити повістку і як діяти, коли її отримали.У командуванні сухопутних військ говорять, що вручити повістку може не тільки представник центру комплектування. Про це інформує Експерт з посиланням на ТСН.

“Це можуть бути і голови ОТГ, може бути керівник організації, де працює військовозобов’язаний, може бути повноважена особа, яка працює разом із територіальним центром укомплектування. Вручити повістку можуть у будь-якому місці”, – розповів начальник управління персоналу штабу командування сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.

Проте вручення повістки не означає, що людину одразу відправляють на фронт. Їх вручають, щоб внести інформацію про особу у військкомат. Та й, навіть, якщо людина є у базі, це не гарантія того, що її візьмуть до лав ЗСУ. “Призиваємо тільки тих громадян, які мають досвід проходження військової служби або навчальних зборів. А громадян, які також підлягають мобілізації від законодавства, але не мають такого досвіду, призиваються тільки у навчальні військові частини”, – додав Роман Горбач.

Завдяки мобілізації в країні зараз немає проблеми доукомплектації військових частин. В деяких районах є навіть черги з людей, які чекають, аби їх викликали на службу. Військовий психолог Андрій Козинчук вважає, що вручення повістки не має бути методом покарання. Адже це є знеціненням професії військового, а також це є неефективним.

“Я проти того, щоб ми послуговувались каральними методами. Є набагато кращі методи. Наприклад, заохочення. Тому що карати повісткою психологічно сприймається так: коли тебе хтось карає, ти відчуваєш загрозу, ти починаєш захищаєшся, твоя психіка захищається і людина робить все можливе: або втекти або “побити”. І немає ніякого ефекту”, – пояснив військовий психолог. За його словами, йти до ЗСУ мають за бажанням.

Як діяти, коли тобі вручили повістку?
“Ти маєш прибути за тією адресою, яка там вказана, для того, щоб пройти медобстеження і співбесіду та піти служити в ЗСУ. Є декілька варіантів, коли людина не проходить службу. По-перше, якщо це професія, яка виключає проходження служби (Укрзалізниця, ДСНС, працівник банку). По-друге, стан здоров’я. Чи може людина це робити? Є два варіанти: 1.Йти проходити службу. 2. Йти до свого адвоката, юриста і оскаржувати те, що ти не йдеш”, – розповів Андрій Козинчук.

Ольга Степанова

Recent Posts

Спортсмен уклав контракт зі своєю дівчиною про обов’язковий інтим при кожній зустрічі

Модель Джессіка Гойкочеа, яка з 2021 року зустрічається з колишньою зіркою футбольного клубу "Барселона" Марком…

2 години ago

Тайсона Ф’юрі захейтили у Великій Британії після поразки Усику

Британський боксер Тайсон Ф'юрі програв бій Олександру Усику за звання абсолютного чемпіона світу у надважкій…

2 години ago

Посилення мобілізації: на сайтах пошуку роботи з’явились вакансії з бронюванням

У сервісі пошуку роботи Work.ua зʼявився окремий розділ, а також фільтр з вакансіями, у яких…

2 години ago

Штраф за непоновлення даних у ТЦК: скільки доведеться сплатити українцю

18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію, в результаті чого всі військовозобовʼязані громадяни повинні оновити…

2 години ago

У Житомирі дві дівчинки вкоротили собі віку, зістрибнувши з багатоповерхівки

У вівторок, 21 травня, у Житомирі двоє дівчаток-підлітків зістрибнули з багатоповерхівки й загинули. Поліція вивчає обставини…

2 години ago

Відключення світла триватимуть місяцями: в “Укренерго” повідомили погані новини

В "Укренерго" попередили, що відключення світла у населення буде тривати й надалі через значний дефіцит електроенергії, який…

2 години ago