Держава переформатовує підходи до бомбосховищ.Кабмін готує законодавчі зміни до утримання, фінансування та підготовки бомбосховищ. За новими правилами, уся нова забудова, у тому числі відбудова зруйнованого під час війни, здійснюватиметься на нових засадах безпеки, інформує Експерт.
Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт № 7398 передбачає зміни до закону «Про регулювання містобудівної діяльності», а також Кодексу цивільного захисту. Документ має на меті задати вектор для розгортання мережі безпечних та сучасних укриттів, заявила голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк.
За її словами, усе нове будівництво передбачатиме сучасні укриття, що врахують ізраїльський досвід. Старі будинки будуть доукомплектовані спеціальними укриттями. Укомплектують та утримуватимуть будівлі також по-новому.
«В Україні недостатньо надійних укриттів. А значна частина укриттів, що функціонують, не відповідає вимогам базового забезпечення необхідним. Вони не обладнані евакуаційними виходами, не під’єднані до систем водопостачання та водовідведення, не пристосовані для зберігання харчових продуктів, не доступні для осіб з інвалідністю», — наголосила Шуляк у колонці на УП.
Мережа сучасних бомбосховищ. Що зміниться
Якими саме мають бути нові бомбосховища, буде визначено окремо – у планах внесення змін до Державних будівельних норм, які напрацьовуються із врахуванням досвіду Ізраїлю. Зокрема, як і в Ізраїлі, пропонується у вимогах до житлових новобудов, освітньої та медичної інфраструктури прописати обов’язковуа наявність бомбосховищ. У старих будинках, де не облаштовано сучасних бомбосховищ, встановлюють бетонні бункери у дворах.
Законопроєкт змінює відповідальність за бомбосховище. Зараз вона покладена на балансоутримувача об’єкта, уряд планує поширити її на користувачів та власників приміщення. Для цього планується розробити типовий договір оренди приміщень із бомбосховищами державної та комунальної власності. Законопроєкт зобов’язує включати до регіональної та місцевої містобудівної документації розділи щодо безпеки та укриття. Вимога розповсюджується й на комплексні програми відновлення територій.
Планування шкіл, садочків, лікарень, закладів торгівлі, харчування, типових громадських будівель з сучасними бомбосховищами відбуватиметься на проєктній документації повторного використання — з експертною оцінкою про їхню високу якість та надійність. Ще одне нововведення — термінова підготовка бомбосховищ до прийому населення протягом 12 годин у разі переведення держсистеми цивільного захисту в режим підвищеної готовності. Для контролю над мережею бомбосховищ по всій країні пропонується сворити єдиний держреєстр.
Варто одразу нагадати нашим шановним читачам, що в Україні продовжується дія воєнного стану, а також…
ЦРУ частково розсекретило книгу Чана Томаса, колишнього співробітника ВВС США та дослідника НЛО. У своїй книзі…
37% українців, що знаходяться у Польщі, приїхали менше півроку тому — це найбільший показник серед усіх…
Міністерство освіти і науки планує змінити Державний стандарт початкової освіти, щоб врахувати нові освітні виклики,…
Американський мільярдер Ілон Маск продовжує підтримувати ультраправі партії у Європі. Зокрема у суботу він опублікував на своїй…
У Кремлі вважають, що обраний президент Дональд Трамп має першим зателефонувати до російського правителя Володимира…