Рада ЄС оголосила, що запровадила санкції проти семи осіб за спроби підірвати територіальну цілісність і суверенітет Молдови та України.І Україна, і Молдова отримали статус кандидатів на вступ до ЄС у червні 2022 року.
“Молдова є однією з країн, які найбільше постраждали від наслідків незаконного вторгнення Росії в Україну. Спроби дестабілізувати країну є серйозними, посилюються і продовжуються”, – заявив Жозеп Боррель, головний дипломат ЄС.
“Сьогоднішні списки надсилають важливий політичний сигнал про підтримку Молдови з боку ЄС у нинішньому складному контексті”, – додав Жозеп Боррель.
За даними Ради ЄС, до санкційних списків потрапили як молдовські, так і російські громадяни.
Східні сусіди ЄС повідомили 31 травня, що молдовський прокремлівський політик-утікач Ілан Шор опинився серед семи осіб, на яких поширюються санкції.
Шор був звинувачений у підтримці опозиції проти президента Молдови Майї Санду. Вважається, що він покинув Молдову в червні 2019 року і переїхав до Ізраїлю, де також має громадянство.
У середині квітня молдовський суд заочно засудив Шора до 15 років позбавлення волі за шахрайство і відмивання грошей.
США запровадили санкції проти Шора та його однойменної політичної партії у жовтні 2022 року.
За даними Міністерства фінансів США, Шор працював “з російськими особами над створенням політичного альянсу для контролю над парламентом Молдови, який потім підтримав би кілька законодавчих актів в інтересах Російської Федерації” напередодні парламентських виборів у Молдові в 2021 році.