У Китаї заговорили про відновлення відносин із США

Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган заявив, що Пекіну «вкрай важливо» стабілізувати відносини зі США.Про це він повідомив на зустрічі з американським послом у КНР Ніколасом Бернсом, повідомляє агентство Reuters.

За його словами, США мають “скоригувати” своє ставлення до питання Тайваню, а також не руйнувати принцип “єдиного Китаю”.

“З того часу низка помилкових слів і дій США підірвала насилу досягнутий позитивний імпульс китайсько-американських відносин”, — сказав Цинь.

Він зазначив, що порядок денний “діалогу та співробітництва” був підірваний і відносини між КНР та США “знов зіткнулися з холодною кригою”.

Китайська Республіка (Тайвань) – визнана 17 країнами держава. До поразки від комуністичного режиму Мао Цзедуна у громадянській війні контролювала всю територію Китаю. З 1949 року контролює лише Тайвань та кілька невеликих островів. КНР вважає Тайвань своєю провінцією і заявляє про прагнення “мирного возз’єднання”.

Тайвань заявляє, що готовий чинити збройний опір у разі вторгнення. Тайбей користується потужною військовою та політичною підтримкою США, попри відсутність офіційних військових зв’язків, і отримує підтримку ще Японії, Австралії, Канади та країн Європи. Україна де-юре вважає Тайвань частиною КНР.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии