Ситуація на Запорізькій АЕС стає непередбачуваною і потенційно небезпечною, — МАГАТЕ

Ситуація навколо Запорізької атомної електростанції викликає дедалі більше занепокоєння, оскільки обстріли навколо станції тривають, а Росія примусово евакуює жителів з району.Про це заявили в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ).

“Загальна ситуація в районі Запорізької атомної електростанції стає все більш непередбачуваною і потенційно небезпечною. Я вкрай стурбований цілком реальними ризиками для ядерної та фізичної ядерної безпеки, з якими стикається станція”, – йдеться в заяві Генерального директора МАГАТЕ Рафаеля Маріано Гроссі, опублікованій 6 травня.

Експерти МАГАТЕ, присутні на станції, також отримали інформацію про те, що “розпочалася оголошена евакуація мешканців із сусіднього міста (окупованого Росією) Енергодар, де проживає більшість персоналу станції”. Персонал уважно стежить за розвитком ситуації і за тим, чи матиме вона якийсь вплив на ядерну та фізичну ядерну безпеку станції, йдеться у повідомленні.

Директор станції Юрій Чернічук публічно заявив, що оперативний персонал станції не евакуюється і, згідно із заявою МАГАТЕ, “робить все необхідне для забезпечення ядерної безпеки на станції, всі шість реакторів якої перебувають у режимі зупинки”.

Раніше, 21 квітня, експерти, які зараз перебувають на станції, заявили, що протягом останнього тижня вони чули обстріли майже щодня.

Відколи російські війська окупували станцію в березні 2022 року, вони використовують її як військову базу, з якої здійснюють атаки на підконтрольну Україні територію по той бік Дніпра, зокрема, на Нікополь.

Найбільша в Європі електростанція кілька разів була повністю відключена від української електромережі через регулярні російські атаки на енергетичну інфраструктуру країни. Наразі на електростанції працює лише чверть штатного персоналу, що викликає занепокоєння з приводу технічного обслуговування.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии