У Росії демографічна криза: жінок на 10 млн більше, ніж чоловіків — The Economist

У росії розгортається демографічна криза. За останні три роки внаслідок війни, хвороб та еміграції країна втратила приблизно на 2 мільйони більше людей, ніж зазвичай.
Про це пише видання The Economist, пише Експерт з посиланням на hromadske.

Зокрема, скоротилася тривалість життя російських чоловіків. Кількість росіян, народжених у квітні 2022 року, була не більшою, ніж у місяці гітлерівської окупації.

Оскільки так багато чоловіків призовного віку загинули або виїхали з країни, жінок в РФ принаймні на 10 мільйонів більше, ніж чоловіків. Видання вказує, що війна не є єдиною чи навіть головною причиною цих бід для країни, але вона погіршила їх усі.

Відповідно до оцінок Заходу, за останній рік було вбито або поранено 175-200 тисяч російських військових (власні дані росії нижчі). Десь від 500 тисяч до 1 мільйона, переважно молодих, освічених людей, уникли мобілізації, адже втекли за кордон.

«Навіть якби в росії не було інших демографічних проблем, втратити стількох людей за такий короткий час було б боляче. По суті, втрати у війні ще більше обтяжують хворе населення, яке зменшується. Можливо, росія вступає в фатальне коло демографічного спаду», — пише ЗМІ.

The Economist вказує, що коріння кризи в росії сягає 30 років тому. Країна досягла пік чисельності населення в 1994 році, коли в рф налічувалося 149 мільйонів людей. Відтоді загальна сума зменшилася зигзагоподібно.

У 2021 році кількість населення у рф становила 145 мільйонів. Ця цифра, отримана від ООН, не включає 2,4 мільйона жителів Криму, який росія захопила у 2014 році та включила до своїх національних рахунків.

The Economist оцінює загальну кількість надлишкових смертей в РФ у 2020-2023 роках між 1,2 і 1,6 млн. Це можна порівняти з кількістю в Китаї та Сполучених Штатах, де населення набагато більше.

Якщо додати смертність від пандемії до жертв війни та втечі від мобілізації, росія втратила від 1,9 мільйона до 2,8 мільйона людей у​​ 2020-2023 роках на додаток до нормального демографічного погіршення, пише видання. Це було б навіть гірше, ніж на початку 2000-х років, коли населення падало приблизно на півмільйона на рік.

А як же народжені?

За останні десятиліття чисельність населення росії різко скоротилася, потім частково відновилася (завдяки періоду високої імміграції та щедрішим виплатам на дітей після 2007 року), а потім знову відновилася.

Видання цитує слова незалежного демографа, який раніше працював у державній статистичній службі, Олексія Ракші, який зазначив, що кількість зареєстрованих народжень в рф у квітні 2022 року була найнижчою з 18 століття.

Що чекає на Росію?

За прогнозами тієї ж ООН, за умови збереження сьогоднішніх тенденцій через 50 років кількість населення в Росії може становити лише 120 мільйонів. І це зробить Росію з шостої у світі за кількістю населення у 1994 році.

The Economist вказує, що зменшення кількості етнічних росіян призовного віку ускладнить проходження чергового весняного призову, який починається у квітні. Це ляже ще більшим тягарем на молодих чоловіків у неросійських регіонах, таких як Дагестан, де вже спалахнули протести.

Це також може перешкодити планам РФ збільшити чисельність збройних сил на 350 тисяч людей протягом наступних трьох років. З іншого боку, немає жодних ознак того, що в Росії не вистачає молодих людей, яких «можна принести в жертву на кривавих землях», зазначило видання.

«Демографічна катастрофічна петля не зменшила прагнення [володимира] путіна до завоювань. Але це робить росію меншою, гірше освіченою та біднішою країною, з якої тікає молодь і де чоловіки помирають у віці 60 років. Вторгнення стало людською катастрофою, і не лише для українців», — наголосило видання.

А як щодо інших країн?

Зменшення кількості населення характерне не тільки для росії: у більшості посткомуністичних держав спостерігалися спади, хоча й не такі. Там зниження кількості населення було повільним.

Водночас, як вказує The Economist, більшості країн, які зазнали скорочення населення, вдалося уникнути великих соціальних потрясінь. З Росією може бути інакше. Населення країни скорочується надзвичайно швидко.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии