ЄЦБ очікує підвищення цін через інфляцію

У ЄС стурбовані тим, що європейські компанії використовують високу інфляцію, щоб збільшити свої прибутки, ЄЦБ очікує підвищення цін, оскільки зростають побоювання через «інфляцію жадібності».Занепокоєння спричинено тим, що зростання цін може бути викликано фірмами, які використовують інфляцію як інстумент для збільшення норми прибутку. Про це інформує Експерт із посиланням на The Guardian.

Побоювання, що європейські компанії використовують високу інфляцію, щоб збільшити свої прибутки, призвели до попереджень Європейського центрального банку про те, що він уважно стежить за потенційним підвищенням цін для споживачів.

У протоколі останнього засідання ЄЦБ говориться, що «зростання прибутку залишалося дуже високим, що свідчить про те, що перенесення вищих витрат на ціни продажу залишалося стійким». «Тому було широко підкреслено, що збільшення прибутків і націнок потребує постійного моніторингу та подальшого аналізу…», — повідомляє ЄЦБ.

Центральні банки активно висловлювали свою рішучість уникнути повторення спіралі «заробітна плата-ціна» 70-х років. Але у ЄЦБ зростає стурбованість тим, що компанії реагують на збільшення цін на паливо та сировину підвищенням продажних цін. «Очевидно, що збільшення прибутку зіграло більшу роль в історії інфляції Європи за останні шість місяців…», — сказав головний економіст UBS Global Wealth Management Пол Донован.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии