Напруженість в Егейському морі наростає: Греція жорстко відповіла Туреччині

У Греції повідомили, що «неодноразові погрози війни» з боку Туреччини є «повністю неприйнятними». Міністерство закордонних справ Греції різко розкритикувало турецькі заяви щодо «вжиття заходів» проти Греції через озброєння островів в Егейському морі. Про це інформує Експерт із посиланням на Associated Press. 

У МЗС Греції повідомили, що «неодноразові погрози війни» з боку Туреччини є «повністю неприйнятними», і підкреслили, що поважають міжнародне право та морське право ООН.

Туреччина наполягає на тому, що розміщення військових або зброї на грецьких островах у східній частині Егейського моря поблизу турецького узбережжя порушує невійськовий статус островів відповідно до міжнародного права.

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що «Греція повинна відмовитися від своїх порушень». «Або вона відступить від цього питання та дотримуватиметься угоди, або ми зробимо все необхідне», — сказав глава МЗС Туреччини. Раніше Мевлют Чавушоглу також зазначив, що «хто сіє вітер, пожинає бурю. Якщо ви не хочете миру, ми зробимо те, що потрібно».

У відповідь на турецькі звинувачення в МЗС Греції повідомляють, що «заяви турецьких офіційних осіб щодо демілітаризації островів Егейського моря неодноразово повністю відхилялися низкою аргументів». «Постановка під сумнів суверенітету грецьких островів і зростання напруженості в Егейському морі через загрози війни були цілком засуджені також міжнародним співтовариством», – йдеться в заяві МЗС Греції.

Нагадаємо, обидві країни — Греція і Турція є членами Північноатлантичного Альянсу (НАТО)

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии