Новини

Париж атакували клопи: вони повзають у транспорті, кінотеатрах і лікарнях

Напередодні старту спортивної Олімпіади 2024, яку прийматиме столиця Франції, Париж атакували клопи. Комах у великій кількості виявляють у транспорті, кінотеатрах та навіть медустановах.Про це сповіщає EuroNews.

Обурені місцеві та гості міста публікують відео у соціальних мережах, показуючи, як комахи повзають по сидіннях у вагонах метро і в автобусах. Паразити були помічені навіть в аеропорту Шарль-де-Голль.

Проблема клопів для Франції не нова: за офіційними даними, паразити водяться в будинку кожної десятої французької родини. Боротьба з комахами потребує чималих витрат – лише обробка приміщення коштує кілька сотень євро.

До середини минулого століття країні вдалося позбутися проблеми, однак наразі клопів дедалі частіше помічають у французьких містах. Повернулися клопи, на думку вчених, через збільшення щільності населення і поширення громадського транспорту.

Минулого тижня пасажир поїзда TGV з Марселя до Парижа сповістив працівника поїзда про наявність у ньому клопів. Згідно з газетою Le Parisien, пасажирам у вагоні повідомили, що вони можуть вимагати повернення грошей за квитки. Того ж тижня надійшли ще дві скарги в інших поїздах SNCF.

Оператор поїзда запевнив Le Parisien, що проводить регулярну профілактичну обробку від шкідників і не має підтвердженої наявності клопів у своїх поїздах за останні місяці.

Скарги не обмежуються лише поїздами SNCF. Минулої п’ятниці пасажирка, яка подорожувала з оператором недорогих потягів Ouigo, опублікувала відео комахи, схожої на клопа, на її сидінні.

Воно супроводжувалося підписом: “Ouigo, не забудьте продезінфікувати ваші поїзди, дякую”.

Проблема поширилася навіть на паризьке метро: Le Parisien повідомляє, що в середу машиніст помітив наявність клопів у своєму салоні.

Минулого місяця користувач соцмереж повідомив про клопів у паризькому кінотеатрі UGC, що спричинило паніку в інтернеті. Після відвідування кінотеатру в 12-му окрузі міста відвідувач опублікував фотографії укусів на своєму тілі, нібито отриманих під час перегляду там фільму.

Пізніше кінотеатр опублікував вибачення перед клієнтами через пресреліз у X (колишній Twitter), заявивши, що вони провели обробку парою за високої температури.

Кінотеатр не запропонував клієнтам відшкодування, адже “важко визначити походження укусів”.

Схожі повідомлення надходили з інших кінотеатрів міста, повідомляє газета Le Figaro.

Хоча клопи не поширюють хвороби, їхні укуси можуть викликати свербіж і дискомфорт, а комахи швидко поширюються. Боротися із зараженням може бути складно та дорого. Часто укуси викликають психологічний стрес, проблеми зі сном, тривогу і депресію.

Три роки тому уряд Франції розпочав кампанію проти клопів, до якої входять спеціальний вебсайт та інформаційна гаряча лінія, оскільки кількість цих комах різко зросла.

Але мер Парижа Еммануель Грегуар сказав, що, незважаючи на цей план, “у Париж щодня прибуває 3,6 мільйона людей, і клопи не зупиняються на околицях міста”.

“Переважно це пов’язано з переміщенням людей, подорожами населення, тим, що люди залишаються в короткострокових помешканнях і привозять клопів у своїх валізах або багажі”, – сказала CNN Йоганна Файт з відділу оцінки ризиків Anses. Вона додала, що спостерігається “ескалація” чисельності, оскільки клопи стають дедалі стійкішими до інсектицидів. “Ми спостерігаємо дедалі більше і більше популяцій клопів, які є стійкими, тому немає чудодійного засобу, щоб позбутися їх”, — каже Файт.

Міністр охорони здоров’я Франції Орельєн Руссо також відкинув ідею про те, що зростання кількості клопів пов’язане з імміграцією. “Це не має нічого спільного з імміграцією, це пов’язано з переміщенням, коли ви повертаєтеся з-за кордону, ви можете привезти з собою клопів”, – сказав він радіостанції French Inter.

У листі, адресованому прем’єр-міністру Елізабет Борн, мерія Парижа закликала вжити заходів для боротьби з проблемою клопів у місті, повідомляє Le Monde.

“Постільні клопи є проблемою громадського здоров’я, і про них слід повідомляти, – написав заступник мера міста. – Держава має терміново об’єднати всі зацікавлені сторони, щоб розгорнути план дій, оскільки вся Франція готується прийняти Олімпійські та Паралімпійські ігри у 2024 році”.

Щоб запобігти поширенню проблеми в поїздах, SNCF каже, що проводить регулярне ретельне очищення та процедури проти шкідників, включно з використанням пасток та інсектицидів у важкодоступних місцях.

Профілактична обробка зазвичай проводиться кожні 60 днів, повідомили в радіомережі France Inter, але після останніх повідомлень вони збільшили перевірки до кожних 15 днів принаймні протягом наступного місяця.

Якщо повідомлення про шкідників у конкретному поїзді підтверджуються, його припиняють до усунення проблеми, додає SNCF.

Ольга Степанова

Recent Posts

Платять за комуналку та хліб: мати бере з малолітніх дітей гроші за оренду

Міллі, багатодітна мати, яка активно веде свою сторінку у TikTok, вирішила навчати своїх дітей фінансовій…

2 години ago

Будуть серйозні проблеми: юрист пояснив що буде з ухилянтами після в’язниці

В Україні в судовій практиці вже є випадки, коли ухилянтам за свідомий вибір не мобілізуватися…

2 години ago

На висоті 9000 метрів: пасажир під час турбулентності намагався вкрасти літак

Йти до своєї мрії – без сумніву, прекрасно. Однак потрібно розуміти, коли не час й…

2 години ago

Не зобов’яжуть мобілізуватися: категорії, які не забере ТЦК

Внесення змін до мобілізаційного законодавства України кардинально змінює правила призову для осіб з інвалідністю. Зокрема,…

2 години ago

Аргентина закликала міжнародний суд видати ордер на арешт президента Венесуели

Аргентина звернулася до Міжнародного кримінального суду з проханням видати ордер на арешт президента Венесуели Ніколаса Мадуро на тлі…

3 години ago

“Нісенітниця”: Шольц розніс бюрократів, які блокують працевлаштування біженців з України

Німецька бюрократія стоїть на заваді працевлаштуванню сотень тисяч українських біженців, які мають затребуваний на німецькому…

3 години ago