Відома українська інфекціоністка розповіла, кому обов’язково потрібно вакцинуватися від коронавіруса

Людям, які не мають імунітету до коронавірусної хвороби, обов’язково потрібно вакцинуватися. Особливо тим, які належать до груп ризику – пенсіонерам, із супутніми захворюваннями.

На цьому наголосила заслужена лікарка України, інфекціоністка Ольга Голубовська. Відповіді на головні запитання щодо імунізації вона дала в коментарі керівнику проєкту Med.Oboz Віктору Литвиненку, інформує Експерт.

За її словами, проблема в усьому світі сьогодні – недостатнє вивчення природного і поствакцинального імунітету до COVID-19.Тож у питанні вакцинації варто раціонально виходити із загальних закономірностей розвитку інфекційного процесу. А також одвічного принципу медицини – “не нашкодь”.

“Вакцинація від COVID-19 однозначно потрібна людям, які не мають імунітету до цього захворювання, особливо групам ризику”, – наголосила Голубовська.

Вона наголосила: до появи SARS-CoV-2 імунітету до нього не було ні в кого. А до розробки вакцин та поширення щеплень, велика кількість людей у світі перехворіла, через що у них сформувався імунітет.

Голубовська припустила, що в Україні половина жителів уже мала справу з COVID-19. У 40% населення, за останніми дослідженнями, є імунітет. Одні люди набули його внаслідок хвороби, а інші – після отримання двох доз вакцини.

Інфекціоністка наголосила: щодо введення третьої дози всім, а не тільки людям із ослабленим імунітетом, ставлення неоднозначне. Раніше Центри з контролю та профілактики захворювань у США (CDC, Centers for Disease Control and Prevention) схвалили це. Водночас у Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) категоричні й заявляють, що рішення буде передчасним.

Із 24 лютого до 30 серпня включно в Україні зробили понад 9 мільйонів щеплень проти коронавірусу SARS CoV 2, що викликає хворобу COVID-19.

Нагадаємо, у липні Кабінет міністрів оновив Національний план вакцинації проти коронавірусу. Цей документ передбачає поступове нарощування темпів щеплень до кінця 2021 року: з вересня в Україні мають вводити понад 8 мільйонів доз вакцини щомісяця.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии