Новини

Температура світового океану досягла найвищої точки

За даними кліматичної обсерваторії Європейського Союзу у п’ятницю, 4 серпня, температура поверхні океану піднялася до 20,96 градусів за Цельсієм. Попередній рекорд становив 20,95 градусів за Цельсієм у березні 2016 року. Про це повідомили в AFP.

За словами вчених, океани поглинули 90 відсотків надлишкового тепла, виробленого людською діяльністю з початку індустріальної ери.

Це надлишкове тепло продовжує накопичуватися, оскільки парникові гази, головним чином від спалювання нафти, газу та вугілля, продовжують накопичуватися в атмосфері Землі.

З квітня середня температура океану в усьому світі регулярно перевищувала рекорди сезонної спеки.

«Океанська спека становить безпосередню загрозу для деяких видів морського життя. Ми вже спостерігаємо відбілювання коралів у Флориді як прямий результат, і я очікую, що наслідки будуть ще сильніші», — сказав Пірс Форстер з Міжнародного центру клімату при Університеті Лідса.

Передбачається , що перегрів океанів також матиме інші наслідки для морських рослин і тварин, зокрема на їхню міграцію.

Це може загрожувати рибним запасам і таким чином підірвати продовольчу безпеку в деяких частинах земної кулі.

Тепліші океани також менш здатні поглинати вуглекислий газ (CO2), що посилює порочне коло глобального потепління.

Ймовірно, настане підвищення температури, оскільки явище Ель-Ніньо, яке має тенденцію до нагрівання води, лише почалося.

Вчені очікують, що найгірші наслідки поточного Ель-Ніньо будуть відчутні наприкінці 2023 року та триватимуть у наступні роки.

Останні цифри продовжують низку рекордно високих показників у всьому світі. 

У понеділок біля узбережжя Флориди було зафіксовано температуру 38,3°C — жарко, як у джакузі, що може стати світовим рекордом для точкового вимірювання, якщо цифра підтвердиться.

Згідно з попередніми даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA), минулого тижня поверхневі води Північної Атлантики піднялися до рекордно високої середньої температури 24,9C.

Північна Атлантика зазвичай досягає свого піку температури лише у вересні

Згідно зі звітом Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC) за 2019 рік, хвилі спеки в морі стали удвічі частіше з 1982 року .

До 2100 року вони можуть бути в 10 разів інтенсивнішими, ніж на початку 20 століття, якщо викиди забруднюючих речовин не будуть зменшені.

Ольга Степанова

Recent Posts

Скандал у Голлівуді: репера Puff Daddy звинувачують у сутенерстві та сексуальному насильстві

Репер Шон Комбз, який виступає під сценічними іменами Puff Daddy (P. Diddy і Diddy) та звинувачений у…

14 хв. ago

В Україні рекордно зросли зарплати для “таємних покупців”: яку роботу пропонують

В Україні, згідно з даними одного з великих кадрових порталів, за рік зарплати для "таємних покупців" зросли…

18 хв. ago

Державний кордон Швейцарії та Італії змінився: що стало причиною

Швейцарія адаптувала свій державний кордон з Італією. Причиною цього стало танення льодовиків у результаті зміни клімату. Про це повідомляє Swissinfo.…

24 хв. ago

Археологи виявили у Польщі поховання вампірів, — ЗМІ (фото)

На півночі Польщі археологи виявили "вампірську гробницю", яка розташовувалась в церкві Благовіщення Пресвятої Богородиці в маленькому селі…

31 хв. ago

Українці масово отримують “привіти” від ТЦК у месенджерах та електронній пошті

За словами Віктора Жори, колишнього заступника керівника Державної служби спеціального зв'язку, хвиля фішингових листів, замаскованих…

35 хв. ago

Обстріл Ізраїлем Бейрута: доля керівника «Хезболли» поки невідома

На фоні нещодавньої ескалації конфлікту між Ізраїлем та «Хезболлою», 27 вересня 2024 року, Ізраїль провів масований авіаудар по штаб-квартирі…

54 хв. ago