Новини

Водіям пояснили, як діяти, якщо ядерний вибух застав у дорозі

Застосування ядерної зброї росіянами в Україні вважається цілком ймовірним. Українцям потрібно бути готовим до надзвичайної ситуації та знати, як правильно діяти у разі аварії на АЕС чи під час ядерного вибуху, якщо ви в дорозі.Про це розповіли рятувальники, пише Avtosota.

Помітивши спалах у небі (або його відбиття від поверхонь), у жодному разі не дивіться в той бік. Це загрожує опіком рогівки, спалаховою сліпотою та опіком очей.

Алгоритм дій для водіїв:

Зупиніть автомобіль на безпечній частині дороги.Закрийте всі вікна, двері, люки та отвори, перекрийте потік повітря ззовні.Прийміть захисну позу (закрийте голову руками та опустіть лікті на коліна).За можливості, прикрийте навушниками вуха – це захистить від баротравми.Прикрийте рот і ніс маскою, тканиною одягу або хусткою, дихайте через них, поки не опинитеся в укритті: це має захистити вас від потрапляння радіонуклідів в організм.Після вибуху негайно потрібно знайти укриття. Головний критерій – хвилинна доступність. Якщо поряд немає спеціально обладнаного сховища, найкраще підійде підвал або центр великих бетонних будівель із мінімальною кількістю вікон і дверей.Йодопрофілактика

Проводити йодопрофілактику можна лише після офіційного сповіщення про її необхідність.

Необхідність прийому препарату стабільного йоду (калію йодиду) може бути після аварії на АЕС, так і після ядерного вибуху. Але її виправдано лише тоді, коли радіація викликана радіойодом. В інших випадках (зокрема за умови застосування “брудних бомб”) прийом препаратів йоду заборонений і може завдати організму непоправної шкоди.

Дорослим від 40 років або людям із порушеннями функціонування щитоподібної залози йодна профілактика зазвичай не потрібна.

Йодопрофілактика полягає в одноразовому прийомі таблетованого йодиду калію. Другий прийом передбачений за пролонгованого (понад 24 години) або повторного впливу і якщо людина вживала забруднену їжу або воду.

Дозування йодиду калію (таблетки):

немовлята від народження до 1 місяця – 16 мг;діти (від 1 місяця до 3 років) – 32 мг;діти (від 3 до 12 років) – 62,5 мг;підлітки (від 12 до 18 років), вагітні, матері-годувальниці і дорослі (до 40 років) – 125 мг.

Ольга Степанова

Recent Posts

Таке несеться, що нема надії: Безугла розповіла про ризик колапсу державності

Народна депутатка Мар’яна Безугла у своєму дописі у соцмережі Telegram виклала перелік системних проблем, які,…

2 хв. ago

На замітку: скільки калорій потрібно спалювати, якщо ви хочете схуднути

Спалювання калорій є важливою частиною процесу схуднення, поруч зі спортом, правильним харчуванням, здоровим сном та…

8 хв. ago

МВС затвердило механізм позбавлення водійських прав ухилянтів від мобілізації

Міністерство внутрішніх справ та Міністерство юстиції України затвердили нові правила тимчасового обмеження прав водіїв, які…

13 хв. ago

Наслідки нічної атаки на Київ: пошкоджено будинок, є постраждалі

У ніч проти 27 листопада Росія вкотре намагалася атакувати Київ дронами. Внаслідок падіння уламків БПЛА…

15 хв. ago

Українцям з інвалідністю змінили правила: кому доведеться повторно проходити медичний огляд

В Україні триває реформа Медико-соціальної експертної комісії. У зв’язку з цим Міністерство охорони здоров’я надало роз’яснення щодо…

22 хв. ago

Чому заряджати смартфон від ноутбука небезпечно для обох пристроїв

Заряджання смартфона через USB-порти комп’ютера – не найкращий вибір. Це може призвести до навантаження на…

25 хв. ago