З початку війни Росія вбила щонайменше 480 дітей, 964 — отримали поранення, — прокуратура

16-річна українська дівчинка, яка отримала важкі поранення під час російської атаки на Краматорськ, Донецька область, 29 квітня, померла в лікарні 5 травня, в результаті чого загальна кількість дітей, вбитих з початку повномасштабного вторгнення Росії, зросла до 480, згідно з останніми даними Генеральної прокуратури.Щонайменше 964 дитини отримали поранення.

Очікується, що кількість жертв буде вищою, оскільки поточні підрахунки не включають дані з окупованих Росією територій або територій, де тривають бойові дії.

За даними Генеральної прокуратури, найбільша кількість жертв зафіксована у Донецькій та Харківській областях.

На початку квітня Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) підтвердив, що “щонайменше” 501 дитина загинула в Україні з початку тотальної війни Росії. Близько 1 000 дітей отримали поранення, в тому числі такі, що залишаться на все життя.

Крім того, 403 дитини вважаються зниклими безвісти, за даними Національної поліції.

Згідно з українською національною базою даних, 19 393 дитини були примусово депортовані до Росії. Наразі Україні вдалося повернути 364 українських дітей, примусово переміщених Росією, і цей процес триває.

Згідно зі звітом, опублікованим Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) 4 травня, масова депортація і примусове переміщення українських дітей в окуповані райони і на територію Росії “може бути прирівняна” до злочину проти людяності.

“Місія дійшла висновку, що мали місце численні порушення прав дітей, депортованих до Російської Федерації, які перетинаються між собою. Російська Федерація не тільки неодноразово явно порушувала найкращі інтереси цих дітей, але й заперечувала їхнє право на ідентичність, право на сім’ю, право на возз’єднання зі своєю сім’єю”, – йдеться у звіті.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии