В які вищі навчальні заклади можна вступити без ЗНО в Україні та за кордоном

Для вступу до вищого навчального закладу українським абітурієнтам необхідний сертифікат зовнішнього незалежного тестування. Якщо з якоїсь причини дитина не здала тест або не набрала необхідного прохідного балу, то альтернатива є.Про те, куди можна вступити без ЗНО, розповів сайт «Факти», передає Екcперт.

Професійне училище (ПТУ)

Без сертифікату зовнішнього незалежного тестування можна вчитися у ПТУ, у яких перелік спеціальностей дуже різноманітний.

Для зарахування потрібно скласти іспит, пройти співбесіду чи творчий конкурс. Також потрібно надати атестат про закінчення школи.

Після закінчення ПТУ ви отримаєте середню спеціальну освіту.

Коледж чи технікум

Вступити до коледжу чи технікуму можна без сертифікату. Закінчивши навчання, випускник має можливість продовжити освіту у вищому навчальному закладі на аналогічному напрямі та здобути спеціальність бакалавра. Зокрема, подати документи до коледжу чи технікуму можна на основі 9, а не 11 класу.

Спеціальні курси

Якщо диплом не відіграє ролі, то завжди можна піти на спеціальні курси. При цьому ніхто не дивитиметься оцінки в атестаті, і не потрібно складати іспит. Водночас тут немає безкоштовного навчання – всі курси мають різну ціну, але обов’язково платні.

Наразі існує безліч курсів різних напрямків. Після закінчення видається сертифікат.

Якщо ви дійсно будете зацікавлені в тому напрямку, який вибрали, то є всі шанси знайти роботу ще в процесі навчання.

Українсько-польські програми

У деяких вузах є партнерські програми з іноземними навчальними закладами. При цьому вам не потрібно їхати за кордон.

Зарахування здійснюється без ЗНО – за результатами співбесіди чи вступних іспитів. Таке навчання буде платним, зате ви отримаєте два дипломи – український та польський.

Закордонні університети

Альтернативою є іноземні університети, куди потрібно атестат про закінчення школи, а також необхідно скласти іспит на знання державної мови країни.

Найбільш популярні країни, в які їдуть навчатись українські випускники – Польща, Чехія, Естонія, Німеччина, Словаччина. Найчастіше таке навчання платне, хоча буває і безкоштовна форма, але для цього потрібна хороша підготовка.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии