Чинний уряд Індії збирається змінити офіційну назву країни на Бхарат. Відповідну резолюцію можуть розглянути на спеціальній сесії парламенту, яка пройде з 18 по 22 вересня.Про це пише індійське видання Times Now з посиланням на свої джерела.
Дані відомості побічно підтвердив очільник партії Індійський національний конгрес Джайрам Рамеш. У своєму Twitter він зазначив, що офіційні запрошення на вечерю учасників саміту G20 (вечеря відбудеться 9 вересня) від президента Індії були відправлені за підписом “Президент Бхарату” замість звичайного “Президент Індії”.
Після цього ще кілька провідних індійських політиків висловилися в Twitter на підтримку такого перейменування.
Слід зазначити, що, згідно з конституцією, в Індії дві офіційні мови – англійська та хінді. Англійською країна називається India, а на хінді — Bhārat . Нинішню міжнародну назву країни багато індусів вважають пережитком англійського колоніалізму.
Для ухвалення резолюції про перейменування потрібно, щоб її підтримала проста більшість в обох палатах парламенту. Тоді владі доведеться внести зміни до Конституції щонайменше в десяти місцях, де в англійській версії згадується “уряд Індії”.
“Британці перейменували Бхарат в Індію. Наша країна відома під ім’ям Бхарат вже тисячі років… Це давня назва країни, яка зустрічається в стародавніх санскритських текстах. Назва Індія була колоніальною і, таким чином, символом рабства. Назва Індія має бути викреслена з Конституції”, – заявив депутат верхньої палати індійського парламенту Радж Сабх.
Недавні перейменування країн
Хоча перейменування цілих країн на перший погляд здається подією винятковою і незвичайною, насправді таке відбувається із певною регулярністю. Наприклад, минулого року ООН на вимогу Анкари змінила офіційну назву Туреччини в англійській мові. Тепер замість “Turkey” (що ідентично англійському слову “індичка”) країна офіційно в міжнародних документах повинна іменуватися “Türkiye”, що ближче до турецького звучання назви країни.
А в 2019 році Республіка Македонія, що колись входила до складу Югославії, на вимогу сусідньої Греції офіційно перейменувала себе на “Республіку Північна Македонія”, щоб відрізняти її від однойменної грецької провінції.
На головному зображенні видно тонкі довгі нитки, які перекриваються у багатьох напрямках, створюючи невеликий килимок, повний…
Якщо під час перевірки документів військові ТЦК та СП порушують дані їм права, то військовозобов'язані можуть…
27 листопада Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок співробітнику Служби безпеки України, викритому на отриманні хабаря…
У Франції розглядають можливість створення власної балістичної ракети середньої дальності наземного базування для ураження цілей на відстані…
73-річний громадянин Індії Баласубраманіан Рамеш постане перед судом Сінгапуру після того, як його звинуватили у…
Російські війська продовжують активні штурми, намагаючись розширити зону контролю, про це в ефірі "Еспресо" заявив…