Путін має намір повернути території, які колись контролював Радянський Союз — румунський генерал

Очікувати, що відносини між Росією та Заходом повернуться до довоєнного статусу незабаром після припинення бойових дій в Україні, є «бажаним за дійсне», оскільки Кремль, схоже, прагне створити буфер між собою та НАТО, сказав прем’єр-міністр Румунії. Ніколае Чука, генерал у відставці, який колись очолював бойові сили в Іраку, сказав, що вторгнення Росії знову відкрило цивілізаційний розкол, схожий на холодну війну, і Організація Північноатлантичного договору повинна буде підтримувати розширену присутність військ на своєму східному кордоні до принаймні в середньостроковій перспективі, інформують Економічні новини.

Хоча він сказав, що не думає, що Росія нападе на країну НАТО, спровокувавши відкритий конфлікт, нинішня війна підтвердила попередження східних членів альянсу, які звучали більше ніж десять років, про те, що президент Володимир Путін має намір повернути території, які колись контролювали Радянський Союз.

«Росія думає не так, як ми. Росія поводиться не так, як ми», – сказав 55-річний Чука в інтерв’ю у своєму офісі в Бухаресті у вівторок. «Ситуація зараз, здається, відтворює ту діру між західною цивілізацією та східною цивілізацією — між вільними, демократичними країнами та автократичними режимами».

Румунія, колишня комуністична країна з майже 19-мільйонним населенням, яка приєдналася до НАТО у 2004 році, а через три роки — до Європейського Союзу, після нападу Росії 24 лютого стала передовою країною підтримки України.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии