Стало відомо, коли в школах України починаються канікули

Осінні канікули у школярів України у 2023/24 навчальному році згідно з рекомендаціями Міністерства освіти та науки (МОН) мають розпочатися 23 жовтня і триватимуть до 29 жовтня включно. Такі дати зафіксовані у графіку канікул, оприлюдненому міністерством.Проте новий навчальний рік не зовсім схожий на всі попередні, оскільки проходить за умов воєнного стану та дефіциту енергопостачання, тож має низку особливостей. Зокрема, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №782 від 28 липня, він розпочнеться 1 вересня і триватиме на місяць довше — до 28 червня.

Організація освітнього процесу залежатиме виключно від безпекової ситуації у різних населених пунктах країни. Тому дати початку канікул у різних регіонах України можуть варіюватися. При цьому структуру освітнього процесу і тривалість канікул визначають заклади загальної середньої освіти самостійно. Головне — відповідно до закону “Про повну загальну середню освіту” протягом навчального року у школярів має бути загалом не менше 30 календарних днів відпочинку.

Як відпочиватимуть учні у 2023/24 навчальному році

Осінні канікули — 23–29 жовтня, за рекомендаціями МОН. Проте у Дніпрі осінні канікули розпочнуться 30 жовтня і триватимуть до 7 листопада.Зимові канікули — 23 грудня–7 січня. Для першокласників додатковий тиждень канікул заплановано взимку у Києві та Харкові — 19-25 лютого 2024 року. Крім того, інші дати канікул плануються у школярів Житомира і Харкова — з 23 грудня по 14 січня, а також у Черкасах — з 30 грудня по 14 січня.Весняні канікули — 25–31 березня, однак у Житомирі вони почнуться вже 23 березня.Літні канікули — з дня закінчення навчального року і по 31 серпня. У більшості шкіл останній дзвоник запланований на 31 травня, а до 28 червня 2024 року можуть проводитися компенсаторні заняття для учнів з метою подолання освітніх втрат через непередбачувані обставини, а також інші заходи освітньої програми, враховуючи атестацію тощо. При цьому вже зараз відомо, що навчальний рік на Житомирщині має завершитися 6 червня 2024 року.У Міністерстві освіти й науки України наголошують, що в школах можуть запровадити довготривалі канікули. Але це робитимуть у кожному конкретному закладі освіти лише в разі необхідності.

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии