У Міносвіти розповіли алгоритм дій, якщо дитина у школі під час ядерної небезпеки

Міністерство освіти і науки надало рекомендації щодо дій у разі, якщо під час ядерної небезпеки дитина перебуває у навчальному закладі. Вони оприлюднені на сайті МОН та проектом dovidka.info, інформує Експерт.

«Якщо дитина під час ядерного вибуху перебуває в школі або в садочку, вона повинна залишатися там в укритті з іншими дітьми. Навіть якщо школа або садок у п’ятихвилинному доступі від будинку, не потрібно виходити з укриття та забирати дитину», — йдеться у рекомендаціях.

Українським батькам варто пам’ятати, що за ядерного вибуху чи аварії з викидом у будь-якій споруді безпечніше, ніж на вулиці.

Якщо школа або садок знаходяться в п’ятихвилинному доступі від будинку, все одно не треба виходити з укриття і забирати дитину. За нормами безпеки приміщення притулку мають бути герметизовані зсередини, щоб туди не могли проникнути шкідливі речовини ззовні. Батьки, що прийшли з вулиці, можуть нести на своєму одязі радіоактивний пил або він разом із повітрям може потрапити до кімнати, де ховаються діти.

Для того, щоб мати впевненість, що школа або садочок готові до будь-яких сценаріїв, слід заздалегідь переконатися, що укриття захистить вашу дитину від радіації у разі ядерного вибуху. А також переконатися, що ваша дитина готова до такого сценарію.

Джерело

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии