Військова місія ЄС збирається тренувати 15 тисяч солдатів з України

Плани місії, які глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель запропонував наприкінці серпня, мають бути визначені вже в середині жовтня на наступному офіційному засіданні Ради ЄС 17 жовтня. Якщо ЄС затвердить місію, якій дадуть назву «Місія військової допомоги Європейського Союзу», то діяльність окремих держав буде об’єднана, що дасть змогу поліпшити координацію.

За словами дипломатів, які беруть участь у переговорах, 3 тисячі українських солдатів мають пройти спеціальну підготовку, наприклад, тактичну бойову підготовку для командирів або курси для інженерів.

Досі окремі країни ЄС навчали українців у рамках двосторонніх проєктів. Бундесвер у Німеччині навчав команди для систем озброєння, що поставляються Берліном, таких як Panzerhaubitze 2000 або зенітна установка Gepard.

У кулуарах виникли деякі розбіжності щодо деталей планування місії. Польща запропонувала створити свого роду центральний тренувальний табір для українців поблизу кордону з Україною. За словами військових, поляки хотіли навчати там цілі бойові групи аж до батальйону.

Німеччина, між тим, не надто високої думки про центральний тренувальний центр. У бундесвері кажуть, що створення великого тренувального табору тільки в Польщі потребуватиме багато часу, і що такий табір має бути ретельно захищений від можливого шпигунства з боку російських спецслужб, а також від можливих нападів або диверсій.

У підсумку на робочому рівні було знайдено компроміс. Передбачається, що поляки створять щось на кшталт невеликого штабу, на військовому сленгу званого «штабом сил», і отримають на це кошти ЄС. Замість центрального тренувального табору в країнах ЄС мають бути організовані окремі курси.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии