Стало відомо, який штраф чекає на водіїв, яких “зловили” за кермом без прав

На даний момент в Україні штрафи за їзду без посвідчення водія можна розділити на три категорії. Якщо водій має дійсні права, актуальність яких можна підтвердити в базі, то за відсутність самого фізичного документа передбачено штраф у розмірі 425 грн.Про це пише Експерт з посиланням на Твоя машина.

Якщо за кермо сіла людина, у якої в принципі немає прав, то її оштрафують на 3400 гривень. Такий же штраф випишуть водієві, який пустив за кермо людину без водійського посвідчення в принципі або без посвідчення водія потрібної категорії.

Якщо ж водій був позбавлений прав, то його оштрафують на 20400 грн.

Якщо водія повторно знайшли за кермом без прав (при позбавленні та повній відсутності прав), то розмір штрафу зростає до 40800 грн.

Штраф за їзду без “відкритої” категорії прав в Україні

Якщо водій перебуває за кермом ТЗ, права на керування якого у нього немає, або вказана інша категорія, що дозволяє керувати ТЗ, то розмір штрафу дорівнюватиме 3400 грн.

Штраф за керування без прав після позбавлення

Тут слід зазначити два варіанти відсутності прав.

Якщо ви втратите права до моменту судового розгляду, то поліцейські, які вилучили права, повинні видати тимчасовий талон на керування терміном до трьох місяців, який має таку ж юридичну силу, як і посвідчення водія.

Якщо права вилучено за рішенням суду, то їзда без них карається штрафом у розмірі 20400 грн.

Штраф за керування неповнолітнім в Україні 2022

Відразу слід зазначити, що до осіб, які навчаються водінню, штрафні санкції не застосовуються. У всіх інших ситуаціях розмір штрафу складе 3400 гривень.

З недавніх пір в Україні можна не возити із собою фізичні права водія. Їх замінив аналогічний цифровий документ, доступний у додатку “Дія”. Таким чином, якщо вас зупинить поліція, то ви маєте повне право пред’явити цифрове посвідчення водія. Електронні (цифрові) права водія в Україні мають таку ж юридичну силу, як і їхній паперовий варіант.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии