США перекинули до Європи «літак судного дня»

США перекидають до Європи літак E-6B Mercury.У неділю було оголошено, що США перекинули до Ісландії літак E-6B Mercury, який іноді називають «літаком судного дня». Це повідомляється з посиланням на джерела в Пентагоні.

Літак E-6B Mercury здатний передавати команди ядерного удару в разі, якщо зв’язок між вищим командуванням США і стратегічними ядерними силами буде порушено.

A @USNavy E-6B Mercury assigned to @US_STRATCOM Wing One arrived in #Iceland recently, while conducting operations in the USEUCOM area of responsibility. The crew met w/U.S. Ambassador to Iceland Carrin Patman & other diplomatic & military leaders. #WeAreNATO @usembreykjavik pic.twitter.com/CLYdl86kP4
— U.S. European Command (@US_EUCOM) February 28, 2023
«@USNavy E-6B Mercury, призначений @US_STRATCOM Wing One, нещодавно прибув до #Ісландії під час виконання операцій у зоні відповідальності USEUCOM. Екіпаж зустрівся з США Посол в Ісландії Керрін Патман та інші дипломатичні та військові лідери», — йдеться у повідомленні в Twitter. За даними джерел, літак був перекинутий до Європи для проведення навчань зі стратегічного планування і реагування на екстрені ситуації.

Однак, деякі аналітики зазначають, що таке переміщення може мати відношення до підготовки США до можливого конфлікту з Росією. Раніше США вже перекидали свої війська та обладнання в Європу для здійснення військової підтримки союзників НАТО та забезпечення безпеки регіону.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии