Новини

Мінцифри отримало престижну нагороду за розробку Дія.Підпису-EU

Мінцифри отримало нагороду Академії електронного управління за розробку Дія.Підпису-EU.Академія електронного управління (e-Governance Academy) відзначила Мінцифри за співпрацю в розробці українського е-підпису, зокрема Дія.Підпису-EU, який відповідає стандартам ЄС. Нагороду «Партнер 2023 року» вручили під час Конференції з електронного управління в Естонії, інформує Урядовий портал.

«Дія.Підпис — один з найбільш революційних сервісів, які ми створювали. Це фундаментальна послуга для цифрових країн, яка дозволяє отримувати послуги онлайн. Нещодавно Дія.Підпис-EU став сумісним з платформою електронного підпису Єврокомісії, а Україна ввійшла до Довірчого списку Європейського Союзу. Ми стали першою країною — не членом ЄС, яка потрапила до цього переліку. Це відкриває нові можливості як для кожного українця, так і для України загалом. Вдячний за визнання українських цифрових продуктів і підтримку нашої євроінтеграції», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Україна стала першою країною — не членом ЄС, чий е-підпис визнається в Європейському Союзі. Це один з ключових кроків на шляху інтеграції до Єдиного цифрового ринку ЄС. «Україна стала першою країною, чиї довірчі послуги — електронні підписи та печатки — повністю відповідають стандартам ЄС і визнаються Європейським Союзом. Це прорив, якого раніше не досягала жодна країна — не член ЄС. Слава Україні!», — зазначив Ханнес Асток, виконавчий директор Академії електронного урядування.

Робота над визнанням українського е-підпису країнами ЄС розпочалася у 2017 році. До співпраці були залучені Мінцифри, місцеві державні підприємства, Європейська комісія та експерти Академії електронного управління з команди проекту EU4DigitalUA, що реалізується за підтримки Європейського Союзу.

У межах співпраці вносили зміни до законодавства, проводили переговори з Європейською комісією та впроваджували технічні рішення. Загалом внесено зміни до понад 70 законів — і українські електронні довірчі послуги визнають у ЄС. Це відкриває нові можливості для українців та бізнесу. Зокрема, підписувати електронні заяви, договори та контракти для співпраці.

Щорічно Академія електронного управління нагороджує найактивніших партнерів, які розвивають цифрове урядування, що допомагає будувати більш ефективний та прозорий Уряд.

Ольга Степанова

Recent Posts

Неявка у ВЛК для “обмежено придатних”: адвокат про строки та чи очікувати штраф наступного дня

Українці, які мають статус "обмежено придатний", повинні актуалізувати його до 5 лютого 2025 року. Наразі…

6 години ago

Досвідчені йдуть, а молоді залишаються без наставників: волонтер розповів про небезпечну ситуацію в ЗСУ

​Якщо вірити західним експертам, то в Україні існує проблема з рекрутингом до ЗСУ, адже середній…

6 години ago

З людей вижмуть комунальні борги: вже починаються жорсткі заходи, що загрожує українцям

Багато українців мають борги за комунальні послуги та не поспішають їх гасити. Яке ж покарання…

6 години ago

Не хочуть їх бачити в країні: скільки українців проти того, щоб біженці поверталися додому

Українці, які не виїхали за кордон під час широкомасштабного вторгнення Росії, цілком толерантно ставляться до…

6 години ago

Привласнили 5 млн грн клієнтів. На Львівщині СБУ викрила посадовців Ощадбанку

 У Самборі на Львівщині Служба безпеки та кіберполіція викрила працівників філії Ощадбанку, які пограбували клієнтів…

6 години ago

На Полтавщині директора спиртзаводу підозрюють в привласненні 2,5 мільярда гривень

Служба безпеки та ДБР викрили на Полтавщині масштабну схему ухилення від сплати податків до бюджету…

6 години ago