Як українські волонтери в Румунії допомагають біженцям

В Румунії українські волонтери допомагають біженцям з України.Олена Трофимчук мала виїхати з України до Румунії більше місяця тому. Тепер вона вважає Північний вокзал Бухареста своїм другим домом. Про це інформує Есперт з посиланням на Associated Press.

Вона там не живе, але проводить більшу частину дня, зустрічаючи українських біженців і допомагаючи їм з квитками та житлом. 26-річна дівчина сказала, що зайнятість і корисність не дають їй згадувати страшні обстріли її рідного міста Одеси. «Якщо ти сидиш і нічого не робиш… Це дуже важко. Тому тут я можу допомогти людям купити квитки та знайти житло. Я навіть допомагаю румунам на кухні», – розповіла Трофимчук. До початку війни в Україні дівчина працювала фотографом.

Український волонтер Віталій Іванчук прилетів із Шрі-Ланки, де проживав зі своєю дівчиною-українкою. Його дівчина Анастасія Гайдук невдовзі після початку війни звільнилася з інвестиційної компанії і вирішила піти волонтером, поки не закінчиться війна.

Уряд Румунії роздає українським біженцям безкоштовні квитки на потяг. За цими квитками українці можуть їхати далі до Угорщини, Австрії, Німеччини, Швейцарії, Словаччини та Болгарії. Трофімчук зазначила, що її зворушив теплий прийом і прояв солідарності румунів. «Кожен румун хоче допомогти. Вони дуже дружні. І я була шокована цим. Я дуже рада, що всі хочуть допомогти», – сказала Трофімчук.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии