У МВФ стурбовані уповільненням економіки в Європі, Китаї та Сполучених Штатах

У МВФ стурбовані ростом ймовірності падіння глобального зростання у 2023 році.Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва повідомила, що у наступному році зростає ймовірність падіння глобального зростання нижче 2% через наслідки війни в Україні та одночасне уповільнення економіки в Європі, Китаї та Сполучених Штатах. Про це інформує Експерт із посиланням на Reuters.

Крісталіна Георгієва на конференції Reuters NEXT підкреслила, що вона стурбована уповільненням економіки в КНР, оскільки китайська економіка була потужним двигуном глобального зростання.

Директорка-розпорядник МВФ також зазначила, що фонд оновить свій економічний прогноз у січні, но зараз можна вже сказати, що картина «нещодавно потемніла на основі того, що ми бачимо в настроях споживачів, у настроях інвесторів». МВФ оцінив 25-відсоткову ймовірність того, що глобальне зростання впаде нижче 2% наступного року – явище, яке з 1970 року відбувалося лише пʼять разів, і заявив, що існує більш ніж 10-відсоткова ймовірність скорочення світового ВВП, повідомляє Forbes. «Ми стурбовані тим, що ця ймовірність може дещо зростати», — сказала Георгієва.

Нагадаємо, у жовтні МВФ знизив свій прогноз глобального зростання у 2023 році до 2,7% порівняно з липневим прогнозом у 2,9% на тлі наслідків війни в Україні, високих цін на енергоносії та продовольство, інфляції та високих процентних ставок.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии