Паспорт громадянина України тепер можна оформити за кордоном: подробиці

Оформити внутрішній паспорт громадянина України тепер можна за кордоном.У Варшаві запрацював український «Паспортний сервіс». Новина, котра стала радісною для тих, кого широкомасштабна війна змусила покинути Батьківщину та рятуватися за кордоном. Багато із наших співгромадян, наших дружин і дітей перетинали його без закордонних паспортів, в інших терміни їхньої дії скінчилися. Про це інформують Експерт з посиланням на АрміяInform.

Біля одного з найбільших варшавських торговельних центрів Blue City за адресою al. Jerozolimskie 179 почали працювати 4 програмно-технічні мобільні комплекси (спеціально облаштовані мікроавтобуси) державного підприємства «Документ», що належить до сфери управління Державної міграційної служби України.

Рішення створити такий перший закордонний Центр обслуговування громадян закріпив Кабмін своєю Постановою № 678 від 10 червня 2022 р. Речниця ДП «Документ» Наталія Кривицька повідомила АрміяInform, що пересувні робочі станції з логотипом «Паспортного сервісу» на базі мікроавтобусів працюватимуть з 10-ї до 19-ї години і здатні за день оформити біженцям до сотні документів. Роблять тут закордонні паспорти та ID-картки. Із нововведення — тепер ці документи можна замовляти одночасно.

З огляду на кількість наших співгромадян, котрі нині перебувають у Польщі, це, звісно, небагато. Утім, пані Наталя сказала, що наразі тривають активні роботи щодо обладнання в цьому ж ТЦ стаціонарного Центру обслуговування українців, котрий планується відкрити в серпні. Він буде здатний приймати 500 і більше клієнтів.

— Центр розміщуватиметься на 600 кв. метрах, там працюватимуть 15 робочих станцій. У центрі всі процеси будуть автоматизовані, використовуватимуться новітні інформаційні системи і технології, працюватиме відеоспостереження, безкоштовний Wi-Fi… Аби не створювати черг і ажіотажу, здійснюватиметься попередній запис до електронної черги, також прийматимуть і в порядку живої черги, — наголосила вона.

Пані Наталя додала, що внутрішній паспорт громадянина України вперше можна оформити за кордоном і це, на її думку, історичний момент.

— Враховуючи особливості міжнародної логістики під час воєнного стану, громадяни зможуть отримати свої паспорти через 45 (звичайний термін) або 20 робочих днів (терміновий). Оплата послуг на мобільних комплексах здійснюватиметься на місці за допомогою онлайн-сервісу. Оплата готівкою відсутня. Для оплати необхідно мати при собі смартфон та реквізити банківської картки, — додала Кривицька. АрміяInform стало відомо, що подібні проєкти ДП «Документ», за підтримки уряду, планує реалізувати і в інших європейських країнах.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии