Categories: Новини

“Армія+”: що треба знати про новий застосунок для військових

В Україні готують запуск онлайн-сервісу "Армія+". Щоб спростити ведення документації та отримання послуг війсковими, Міноборони запроваджує е-рапорти та цифрові ID-посвідчення захисника.

Докладніше про застосунок для військовослужбовців та коли він може запрацювати, – в матеріалі РБК-Україна нижче.

Головне про сервіс “Армія+”

Наступним кроком цифровізації в українській армії після застосунку “Резерв+” має стати запуск сервісу для чинних військовослужбовців.

Наприкінці лютого 2024 у Міністерстві оборони розповіли про розробку застосунку “Армія+”, який дозволить зменшити бюрократичні процедури з оформлення різних видів рапортів. У застосунку також будуть доступні документи в електронній формі, зокрема ID-посвідчення захисника.

“Міноборони створює застосунок для військових. Часто чую від бійців скарги на надмірну паперову роботу – заповнення паперових журналів, безкінечні рапорти. Наше рішення – оцифрувати максимально все”, – анонсував очільник Міноборони України Рустем Умєров.

У процесі розробки сервісу заступниця Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко висловила сподівання, що “Армія+” стане центральним продуктом цифровізації.

“Бороти українську паперову армію – складно. Тому що це історія про процес, звички, традиційні підходи. Армія – це достатньо великий організм, тому зміни складно впроваджувати. Але ми до цього йдемо”, – наголосила Черногоренко.

30 липня 2024 Кабмін офіційно затвердив положення про Державний вебпортал електронних публічних послуг у сфері національної безпеки і оборони “Армія+”.

Як повідомив представник уряду в парламенті Тарас Мельничук, положенням уряду визначені мета, завдання, функції, субʼєкти, структура порталу “Армія+”, питання щодо його функціонування тощо. Створення та введення в експлуатацію сервісу Кабмін доручив Міноборони.

Повна екосистема для військовослужбовця. Функції застосунку

Кожен військовий матиме свій особистий кабінет в “Армія+”, в якому можна буде скористатися різними послугами.

Функції онлайн-сервісу:

  • надання електронних публічних послуг з отриманням та використанням інформації з державних електронних ресурсів;
  • можливість подати заяву, електронні рапорти та інші звернення;
  • в електронному кабінеті можна буде отримати інформацію з інших державних електронних ресурсів;
  • формування та відображення відомостей, що містяться в документах військового;
  • розміщення мультимедійного контенту, проведення опитувань та тестів;
  • трансляції теле- чи радіопрограм та інше;

Раніше у Міністерстві оборони анонсували запуск в “Армії+” електронного посвідчення військового, яке спростить доступ до е-послуг та бойових систем. Крім того, сервіс забезпечить доступ до комплексної бази знань з достовірною інформацією щодо проходження служби.

Через форму зворотного зв’язку у застосунку користувач зможе відправити скаргу чи запит, а держава – оперативно відреагувати. В “Армії+” також буде можливість пройти навчальні онлайн курси для саморозвитку.

Фото: у застосунку Армія+ будуть е-посвідчення чинних військових (facebook.com/katheryn.chernohorenko)

Ключовою послугою нового сервісу в Міноборони називають е-рапорт. Замість написання рапортів від руки військовий зможе сформувати документ онлайн, у два кліки відправити його командиру та отримати у відповідь галочку: чи прийняв до опрацювання командир цей рапорт, чи ні.

“Електронні рапорти – це для нас дуже-дуже критично. Адже більшість процесів в армії проходять через паперові рапорти. І це абсолютно недружня процедура: рапорт пишеться від руки, ти не можеш відстежити, коли його розглянуть, коли підпишуть тощо”, – зазначила Катерина Черногоренко.

Посадовиця вважає, що електронні рапорти створять більш довірливі відносини між військовослужбовцями і їхніми командирами, а відмови або схвалення рапорту будуть більш предметними, ґрунтовними та доцільними.

У застосунку будуть доступні 11 видів рапортів, серед яких рапорти на всі види відпусток, отримання коштів на оздоровлення.

Заступниця міністра оборони розповіла про плани запуску інших функцій в “Армія+”, які є “екосистемою військовослужбовця”: медична картка, зарплата тощо.

“В Армія+ також хочемо додати опцію евакуюватися – просто даєш сигнал і тебе забирають на найближчий стабілізаційний пункт, наприклад, і надають необхідну медичну допомогу”, – каже вона.

Коли запустять “Армія+”

Завантажити “Армія+” та користуватися окремими функціями застосунку військові зможуть найближчим часом.

За планами Міністерства оборони, старт роботи сервісу – середина літа 2024. Спочатку будуть доступні е-рапорти та цифрові ID-посвідчення.

Наприкінці червня Катерина Черногоренко повідомила, що функціонал е-рапортів вже готовий, але спочатку пройде його пілотне випробування у певних бригадах.

“По-перше, буде прийнята постанова для того, щоб командири не хвилювалися. Далі ми зробимо наказ, який дозволить встановити цей застосунок для всього особового складу. Потрібно покриття на рівні всієї бригади. І ми це покриття забезпечимо, інакше функціонал буде некоректно працювати”, – наголосила вона.

Заступниця міністра оборони зауважила, що “Армію+” розповсюдять серед всього українського війська лише після того, як будуть враховані зауваження та пропозиції.

Наразі відомо, що вже почалося пілотне тестування застосунку серед військовослужбовців. На офіційній Facebook-сторінці “Армія+” 26 липня написали про старт “тест-драйву” електронних рапортів.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Ще пара обстрілів, і темрява стане нормою: експерт про реальність зими без світла

Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…

19 хв. ago

Їж і молодій: 7 фруктів, які уповільнюють старіння краще за креми від зморшок

Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…

28 хв. ago

Де в Європі туристів обкрадають найчастіше: список найнебезпечніших країн

Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…

33 хв. ago

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

45 хв. ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

48 хв. ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

1 годину ago