Помер екс-держсекретар США Генрі Кіссінджер. Політику було 100 років.
Про це повідомляється на персональному сайті Генрі Кіссінджера та Reuters.
Генрі Кісінджер помер 29 листопада у своєму будинку в Коннектикуті. Йому було 100 років.
Про його смерть оголосила його консалтингова фірма.
Коротка біографія та факти про політика
Хайнц Альфред Кіссінджер народився у німецькому місті Фюрт 27 травня 1923 року. Будучи ортодоксальним євреєм, він переслідувався з боку нацистів. У 1938 році його сім’я втекла з Німеччини до Нью-Йорка, де він став громадянином США в 1943 році.
Під час Другої світової війни Кіссінджер боровся у складі 84-ї піхотної дивізії армії США. Він служив перекладачем у розвідці та допомагав затримувати нацистів. За свої заслуги він був відзначений Бронзової зірки.
Генрі Кіссінджер зіграв важливу роль у багатьох знакових подіях 1970-х років, які змінили хід світової історії. Він брав участь у переговорах щодо припинення війни у В’єтнамі, нормалізації відносин між США та Китаєм, обмеження ядерної зброї та покращення відносин між Ізраїлем та арабськими країнами.
Кіссінджер – лауреат Нобелівської премії миру 1973 року “За спільні переговори про припинення вогню у В’єтнамі в 1973 році“. Нагорода отримана разом із Ле Дик Тхо із Північного В’єтнаму. Тхо відмовився від премії, на тій підставі, що їхня робота ще не принесла миру, а два члени Нобелівського комітету подали у відставку через цей вибір.
Після виходу з державної служби у 1977 році Кіссінджер продовжував підтримувати стосунки з Джорджем Бушем-старшим. Коли Буш став президентом, він запропонував Кіссінджер очолити комісію з розслідування терактів 11 вересня, але Кіссінджер відмовився, оскільки не хотів розкривати інформацію про своїх клієнтів консалтингового бізнесу.
Що говорив Кіссінджер про війну в Україні
Генрі Кіссінджер по-різному висловлювався про війну в Україні. У статті журналу The Spectator від 12 грудня 2022 року він припустив, що найкращий варіант врегулювання війни в Україні – повернення до кордонів 24 лютого – військовим чи переговорним шляхом із можливим проведенням референдумів на спірних територіях.
Через місяць, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Кіссінджер сказав, що Україна має стати членом НАТО, але це буде “доцільним” після того, як буде забезпечено мир.
Президент України Володимир Зеленський, виступаючи на цьому ж форумі, привітав підтримку Кіссінджера .
“Я радий, що пан Кіссінджер змінив свою думку. Для нас сьогодні пріоритет, щоб відомі люди визнавали велику помилку саме Путіна (Володимир Путін, російський диктатор – ред.) і визнавали, що це агресія саме Росії. І щоб вони політично тиснули на Росію, щоб вона завершила цю криваву агресію”, – заявив президент.
Президент Франції Еммануель Макрон вважає, що ті гроші, які європейські платники податків витрачають на військові…
Державний "Ощадбанк" попередив клієнтів, що через власну необережність вони можуть втратити гроші на своїх карткових…
Виплату 6 500 грн у рамках програми "Тепла зима" додатково отримають понад 5 000 українських…
Борги населення за житлово-комунальні послуги стрімко зростають. Це стало великою проблемою для комунальних підприємств, зокрема…
Державна податкова служба України оприлюднила нові цифри щодо доходів громадян, отриманих через платформу OnlyFans. Згідно…
Італійські студенти "повісили" на площі Лорето в Мілані догори ногами опудало американського мільярдера Ілона Маска,…