Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки підтримав звільнення від призову під час мобілізації для деяких категорій громадян. Таке рішення було прийняте під час розгляду правок до законопроєкту про мобілізацію.
Про це розповів секретар Комітету, полковник Служби безпеки України Роман Костенко (парламентська фракція “Голос”), пише Укрінформ. За його словами, Комітет має опрацювати більше чотирьох тисяч правок до документа.
“Для зручності всі вони розподілені на 16 блоків, які висвітлюють концептуальні речі. Але хочу підкреслити, що ми визначаємо загальне бачення членів комітету щодо того чи іншого питання. Потім будемо розглядати самі правки”, – повідомив Костенко.
Він зазначив, що під час засідання у середу, 28 лютого, було ухвалено рішення про звільнення від призову під час мобілізації таких категорій:
Секретар оборонного парламентського комітету відзначив, що під час розгляду цього блоку питань на засіданні були присутні міністр соціальної політики та заступник міністра охорони здоров’я, позиція яких була врахована. Костенко також поінформував про ретельний розгляд і голосування блоку правок “Додаткові повноваження поліції”. За його словами, народні депутати погодилися, що поліція має не вручати повістки, а брати участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.
“Також надамо право уповноваженому представнику територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейському здійснювати фото і відеофіксацію процесу пред’явлення та перевірки документів”, – додав секретар Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.
Окрім того, він зауважив, що окремим блоком члени комітету розглянули і підтримали надання права засудженим особам, які звільнені від відбування покарання з випробуванням, за бажанням бути призваними на військову службу за призовом під час мобілізації.
“Довго дискутували, але проголосували за встановлення додаткових вимог щодо можливості проходження державної служби або служби в поліції тільки після проходження базової загальновійськової підготовки (із відтермінуванням до 2026 року) або військової служби. Також ухвалили рішення щодо категорії осіб, які підлягатимуть бронюванню”, – підкреслив Костенко.
Новообраний голова Білого дому Дональд Трамп має намір запровадити високі мита на імпорт із Мексики та Канади.…
Енергосистема наразі перебуває під напругою через збільшення споживання енергії в міру настання холодної погоди, як…
Очікується, що виплати можуть досягти приблизно 60% від заробітної плати Більшість пенсіонерів отримують виплати менше…
З минулого року Україна перейшла на новий церковний календар, тож цикл зимових свят відкривається вже…
Харківська область активно працює над підвищенням обороноздатності та підтримкою мешканців у складний час війни. На…
Погрози РФ знищити нову базу ППО в польському місті Редзіково варто сприймати серйозно. Про це заявив радник Білого дому…