Потенційне збільшення тарифу “Оператора газотранспортної системи України” на транспортування газу може суттєво позначитися на економіці країни, спричинивши ланцюгову реакцію зростання цін у різних галузях.
Насамперед це вдарить по промисловості, яка буде змушена підвищити вартість своєї продукції.
Докладніше про те, що в Україні збільшують вартість транспортування газу, повідомляє Стіна, з посиланням на коментар виконавчого директора Асоціації газодобувних компаній України Артема Петренка.
Він зазначив, що такий крок призведе до збільшення цін на газ у комерційному сегменті, що безпосередньо торкнеться промисловості.
“Збільшення тарифів, воно насамперед вплине на вартість газу в комерційному сегменті, тобто для промисловості. Промисловість буде змушена підвищувати вартість своєї продукції, яку вона виробляє, яку, зокрема, купують побутові споживачі, тобто населення України”, – підкреслив Петренко. , коментуючи можливість зростання тарифу майже вп’ятеро
Такий розвиток подій може стати каталізатором інфляції, збільшивши витрати на виробництво товарів та послуг, які забезпечують базові потреби населення.
Однак, за словами Петренка, завдяки чинному мораторію на підвищення тарифів для населення прямий вплив цього рішення на рахунки за газ українців буде мінімальним.
Ситуація викликає серйозне занепокоєння в експертів та представників бізнесу. Раніше Федерація роботодавців України попередила про катастрофічні наслідки такого кроку для економіки.
На їхню думку, збільшення тарифів на транспортування газу, яке було попередньо схвалено Національною комісією з регулювання енергетики (НКРЕКУ), може призвести до масових звільнень у промислових підприємствах та загального зниження їх конкурентоспроможності.
Подорожчання газу для комерційного сегмента неминуче позначиться на собівартості товарів та послуг, що зрештою ляже додатковим тягарем на плечі споживачів.
При цьому підвищені витрати підприємств на енергоресурси можуть призвести до уповільнення зростання економіки, зниження обсягів виробництва та, як наслідок, скорочення робочих місць.
Експерти наголошують, що для запобігання кризі необхідно шукати компромісні рішення, які дозволять уникнути різкого зростання тарифів.
Альтернативним виходом може стати впровадження більш ефективних механізмів використання енергоресурсів, а також надання підтримки найбільш вразливим категоріям бізнесу.
Спалювання сухої трави та листя — не традиція, а серйозне правопорушення, яке шкодить довкіллю і…
Маск неодноразово говорив про "демографічний апокаліпсис", закликаючи людство до збільшення народжуваності. Напевно, тому він став…
Військовозобов'язані в Україні, які не оновили вчасно свої документи про військовий облік, можуть зіткнутися зі…
Народна депутатка Ольга Василевська-Смаглюк пояснила, за яких умов податкові органи можуть зацікавитися громадянами, що продають…
Національна валюта України значно зміцнилася в останні місяці, що відбувається на тлі суттєвого зниження інтересу…
Загальне зростання цін в Україні прискорилось. Особливо помітно це на прикладі вартості обов’язкової автоцивілки. Про…