Американець забув пароль до криптогаманця, де лежать біткоїни на $235 млн

Американець 12 років тому втратив доступ до диска, на якому зберігав понад 7 тисяч біткоїнів. За цей час вартість його криптовалюти зросла до $235 млн, але коли по розблокуванню сховища надійшла реальна пропозиція, чоловік відмовився від допомоги.Криптовалюту Стівен Томас отримав у 2011 році як оплату за запис відеоролика, повідомляє WIRED. Натоді курс біткоїну був невисоким – через два роки після появи ця криптовалюта торгувалася на рівні $2 за 1 BTC.
Однак коли ціна віртуальних монет зросла і перетнула позначку $20 тис., Томас не зумів згадати пароль до диска, на якому він зберігав криптозбереження. Задля безпеки криптовалюти він обрав пристрій від IronKey – це зашифрований жорсткий диск, відкрити який можна лише з 10 спроб. У разі невдачі пристрій стирає весь вміст, а Стівен використав 8 неправильних спроб.
Холодні криптогаманці – апаратні пристрої, не підключені до інтернету – вважаються найбезпечнішим способом зберігання ключів до криптовалюти (“вилучити” біткоїн з мережі неможливо – гаманці зберігають лише ключі доступу до монет). Навіть через понад 10 років після свого випуску таке сховище неймовірно складно зламати.
Але є апаратні хакери, які спеціалізуються саме на таких пристроях. Після публікації історії Стівена Томаса з ним зв’язалися спеціалісти з американської компанії Unciphered. Вони стверджують, що загалом уже понад тисячу разів розблокували IronKey 2011 року, а як підтвердження своїх слів навіть продемонстрували журналістам, як це роблять.
Як саме їм це вдалося, залишається невідомим, але до ані інвазивної, ані деструктивної тактики вони не вдавалися – тобто, структура диска залишається цілою.
Однак Томас відмовився від допомоги, аргументуючи це тим, що вже уклав договір із двома іншими сторонами. Однією з них виявився відомий інженер Кріс Тарновський, який стверджує, що спілкувався зі Стівеном Томасом лише один раз і потім той йому більше не дзвонив.
Таку неспішну поведінку можна пояснити тим, що у 2021 році чоловік зізнався, що завдяки іншим криптопроектам він не потребує грошей.

Ольга Степанова

Recent Posts

Космічна експансія: NASA попередило про приховані плани Китаю щодо Місяця

Голова NASA Білл Нельсон на засіданні Комітету з асигнувань Палати представників Конгресу США заявив, що…

29 хв. ago

Науковці виявили гени, які можуть спричиняти посттравматичний стрес

Дослідники вивчили генетичну інформацію понад мільйона осіб і виявили 43 гени, які можуть провокувати розвиток посттравматичного…

38 хв. ago

Загрожує до 8 років: поляк допомагав РФ спланувати можливий замах на життя Зеленського

Польські правоохоронці у співпраці з українською прокуратурою та Службою безпеки затримали громадянина Польщі, підозрюваного в…

49 хв. ago

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

В Україні ухвалили новий закон, який стосується мобілізації. Нововведення торкнуться різних категорій чоловіків. Стало відомо…

57 хв. ago

Готували теракти: у Німеччині затримали двох російських шпигунів

У німецькому місті Байройт арештували ймовірних російських агентів, які готували серію терактів. Як повідомляє BILD, федеральний генеральний…

1 годину ago

Розвідка США: розробки біологічної зброї в КНДР небезпечніші, ніж ядерна програма

США стверджують, що КНДР має активну програму розробки біологічної зброї. Північна Корея досліджує та генетично…

1 годину ago