Блокада кордону з Польщею ускладнила доставку на український ринок імпортних товарів із багатьох європейських країн. Це призведе до дефіциту продукції та її подорожчання у вітчизняних магазинах.
Як відомо, польські перевізники почали блокувати кордон із Україною 7 листопада. За цей час імпорт товарів із Європи скоротився. Очікується нестача асортиментних позицій, а також їхнє подорожчання.
Генеральний директор “Українського клубу аграрного бізнесу” Олег Хоменко назвав ситуацію критичною, тисячі вантажівок стоять у чергах в обидві сторони. Це призводить до додаткових витрат українських та європейських виробників. А зрештою витрати ляжуть на плечі споживачів, яким запропонують товар за вищими цінами.
В Україні можливий дефіцит деяких продуктів
Останнім часом на українському ринку побільшало м’ясної, молочної продукції та яєць польського виробництва. Їх поменшає.
“Блокування проходження кордону може призвести до зникнення певних позицій товарів на полицях у магазинах. Від цього страждають як польські, так і українські виробники”, – пояснив аналітик.
За словами Хоменка, нашій продовольчій безпеці нічого не загрожує, бо в Україні достатньо власного виробництва. Однак блокування кордонів негативно вплине на економічну стабільність нашої країни, тому слід оперативно врегулювати ситуацію.
Аналітик УКАБ Світлана Литвин, як та її колега, не побачила глобальних загроз для продовольчої безпеки України. Подальший розвиток ситуації залежатиме від тривалості блокади кордонів для вантажівок. Але різкого стрибка цін не буде, впевнена експертка:
“У нас залишається можливість імпорту залізницею, а також з початком роботи тимчасового зернового коридору у нас з’явилася можливість отримувати імпортні постачання морським шляхом”.
У прес-службі торгової мережі АТБ повідомили, що у магазинах представлено багато польських заморожених овочів та фруктів, молочних та макаронних виробів, алкоголю та інших напоїв, косметичних та миючих засобів. Через заблоковані пункти пропуску доставляють товари не лише з Польщі, а й із Німеччини, країн Прибалтики, Бельгії, Голландії, частка яких в асортименті супермаркетів є дуже вагомою.
“Ці дії негативно впливають на наявність імпорту в роздрібних мережах, збільшують ризики дефіциту імпортозалежних категорій та ведуть до зростання вхідних та роздрібних цін, скорочення цінових акцій та пропозицій для українських споживачів”, – зазначили у компанії.
Нагадаємо, що причиною блокади кордону з Польщею стало спрощення міжнародних перевезень між нашою країною та країнами Євросоюзу. Нашим перевізникам дозволили не отримувати дозвіл на перетин кордону, як це було раніше. Поляки незадоволені втратою клієнтів та протестують проти лібералізації для української сторони.
З 2025 року українці можуть зіткнутися з різким підвищенням цін на комунальні послуги. На тлі…
Перший показ російського винищувача Су-57 на міжнародному авіашоу Airshow China 2024 у Чжухаї остаточно розвіяв…
Білі речі зберегти у первозданному вигляді — непросте завдання. Часто після прання з'являються жовті плями,…
Міжнародний валютний фонд рекомендує Україні підвищити податок на додану вартість (ПДВ) та акцизи на алкоголь…
Повернення легенд: стилісти назвали речі, які будуть на піку модного олімпу ще кілька років поспіль.…
У Німеччині народжується дедалі менше дітей – сумарний коефіцієнт народжуваності на сьогодні в країні –…