Новини

Поліцейські використовували Drager для вимагання хабарів у водіїв

Деякі співробітники патрульної поліції Павлоградського районного відділення поліції ГУНП у Дніпропетровській області систематично вимагали хабарі у водіїв, використовуючи для цього алкотестер Drager, який не був на балансі поліції.
Про це повідомила прес-служба Київської обласної прокуратури.

За даними досудового слідства, патрульні поліцейські зупиняли водіїв та пропонували їм пройти огляд на рівень алкоголю в крові за допомогою алкотестера Drager. Але цей пристрій не був на балансі поліції. Мало того, поліцейські налаштували алкотестер так, що він завжди показував підвищений вміст алкоголю у крові водіїв.

Фігуранти оголошували, що мають намір скласти адміністративний протокол за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння за статтею 130 КУпАП, хоча автомобілісти були тверезими. Надалі поліцейські пропонували дати їм гроші за те, що вони не складатимуть адміністративного протоколу.

За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (Вимагання та отримання неправомірної вигоди). Покарання за цією статтею передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі.

Скільки співробітників патрульної поліції Павлоградського районного відділення поліції ГУНП у Дніпропетровській області замішано у вимаганні хабарів у водіїв – не уточнюється. Повідомляється, що одного патрульного поліцейського затримали під час одержання хабара у розмірі 17 тисяч гривень. У нього вдома під час санкціонованого обшуку знайшли та вилучили понад 400 000 гривень та 6 000 доларів.

Досудове слідство триває. Встановлюють усіх осіб, які були причетні до вимагання та отримання хабарів. Також встановлюється походження грошей, вилучених у фігуранта.

Раніше вже не раз зазначалося, що алкотестер Drager, який використовують патрульні поліцейські для виявлення п’яних водіїв, має багато недоліків. Наприклад, його калібрування мають перевіряти кожні шість місяців. У Drager може статися технічний збій, через що його чек містить дату, яка не відповідає обставинам справи. Крім того, приєднувати мундштук до алкотестеру потрібно лише у присутності водія.

Нагадаємо, в Україні максимальний рівень алкоголю у крові водія не повинен перевищувати 0,2 проміле. Але Чернігівський апеляційний суд у справі №750/10219/23 дійшов висновку, що водіїв не можна штрафувати, якщо рівень алкоголю у їхній крові не перевищує гранично допустиму норму згідно з нормами міжнародного права 0,5 проміле.

Ольга Степанова

Recent Posts

Кременчук може опинитися під водою за 45 хвилин: екстрені заходи у разі руйнування ГЕС

Жителі Полтавської області, особливо Кременчука та околиць, отримали тривожне попередження: у разі руйнування Кременчуцької гідроелектростанції частина регіону…

2 хв. ago

Однокімнатна квартира у Львові чи трикімнатна в Харкові: ціни на оренду здивують

Аналітики  ЛУН та Work.ua дослідили, скільки середньостатистичний українець витрачає на оренду житла в різних містах.…

9 хв. ago

Якщо ви все-таки влипли: штрафи від ТЦК здиратимуть по-новому, але обіцяють знижку

Міністерство оборони України продовжує модернізувати додаток "Резерв+", додаючи до нього нові можливості, що полегшують взаємодію…

18 хв. ago

Меркель назвала головну проблему Трампа: при чому тут Маск

Колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає небезпечною майбутню роль мільярдера Ілона Маска в адміністрації новообраного…

27 хв. ago

Путін може застосувати ядерну зброю лише за однієї умови – Клімкін

Використання Російською Федерацією ядерної зброї є малоймовірним, але можливим. Таку думку висловив у коментарі на YouTube-каналі LIGAnet…

35 хв. ago

У Росії багатодітна родина планує назвати дитину на честь ракети «Орєшнік»

Багатодітна родина із Набережних Челнів готова назвати свого п’ятнадцятого спадкоємця Орєшнік або Орєшніца – на…

44 хв. ago