Новини

Поліцейські використовували Drager для вимагання хабарів у водіїв

Деякі співробітники патрульної поліції Павлоградського районного відділення поліції ГУНП у Дніпропетровській області систематично вимагали хабарі у водіїв, використовуючи для цього алкотестер Drager, який не був на балансі поліції.
Про це повідомила прес-служба Київської обласної прокуратури.

За даними досудового слідства, патрульні поліцейські зупиняли водіїв та пропонували їм пройти огляд на рівень алкоголю в крові за допомогою алкотестера Drager. Але цей пристрій не був на балансі поліції. Мало того, поліцейські налаштували алкотестер так, що він завжди показував підвищений вміст алкоголю у крові водіїв.

Фігуранти оголошували, що мають намір скласти адміністративний протокол за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння за статтею 130 КУпАП, хоча автомобілісти були тверезими. Надалі поліцейські пропонували дати їм гроші за те, що вони не складатимуть адміністративного протоколу.

За даними фактами слідчі поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (Вимагання та отримання неправомірної вигоди). Покарання за цією статтею передбачає від 5 до 10 років позбавлення волі.

Скільки співробітників патрульної поліції Павлоградського районного відділення поліції ГУНП у Дніпропетровській області замішано у вимаганні хабарів у водіїв – не уточнюється. Повідомляється, що одного патрульного поліцейського затримали під час одержання хабара у розмірі 17 тисяч гривень. У нього вдома під час санкціонованого обшуку знайшли та вилучили понад 400 000 гривень та 6 000 доларів.

Досудове слідство триває. Встановлюють усіх осіб, які були причетні до вимагання та отримання хабарів. Також встановлюється походження грошей, вилучених у фігуранта.

Раніше вже не раз зазначалося, що алкотестер Drager, який використовують патрульні поліцейські для виявлення п’яних водіїв, має багато недоліків. Наприклад, його калібрування мають перевіряти кожні шість місяців. У Drager може статися технічний збій, через що його чек містить дату, яка не відповідає обставинам справи. Крім того, приєднувати мундштук до алкотестеру потрібно лише у присутності водія.

Нагадаємо, в Україні максимальний рівень алкоголю у крові водія не повинен перевищувати 0,2 проміле. Але Чернігівський апеляційний суд у справі №750/10219/23 дійшов висновку, що водіїв не можна штрафувати, якщо рівень алкоголю у їхній крові не перевищує гранично допустиму норму згідно з нормами міжнародного права 0,5 проміле.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Дуже можливо, що це трапиться”: Трамп може посадити Байдена, Обаму і Клінтон

Дональд Трамп переміг на виборах президента США. Після повернення у Білий дім він може спробувати…

7 хв. ago

Пенсії виплачуватимуть зовсім за іншою системою: гроші заберуть у простого народу

Міністерство соціальної політики представило законопроект під назвою «Про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення». Ця пропозиція зробить…

14 хв. ago

Пасажира побили після того, як він відчиняв аварійні двері літака під час польоту

Недисциплінований пасажир був побитий до напівсмерті після спроби відкрити аварійні двері під час польоту з…

23 хв. ago

Просто сюр: “загін Путіна” відреагував на перемогу Трампа на виборах

У середу, 6 листопада, стало відомо, що наступним президентом США буде Дональд Трамп. Інавгурація Трампа…

32 хв. ago

Нафта по $50 і мир у всьому світі: російський олігарх злякався обрання Трампа президентом

Президентство республіканця Дональда Трампа загрожує обвалити вартість нафти до $50 за барель. Раніше політик заявляв, що готовий…

40 хв. ago

Дивна записка власника кішки змусила людей сміятися: що там було написано

Записка, яку залишив господар кішки, що попереджає про її драматичні витівки, змусила людей сміятися після того,…

50 хв. ago