ChatGPT — потужний інструмент генеративного штучного інтелекту, який вже використовують мільйони людей. Водночас чимало користувачів тільки починають знайомитися з його можливостями, пише thepage.ua.
SPEKA зробила гайд, щоб допомогти кожному швидко розібратися, як працює ChatGPT і як його використовувати з максимальною користю.
ChatGPT — це генеративна нейронна мережа штучного інтелекту, яка надає відповіді природною мовою. Вона працює на основі великих мовних моделей GPT (Generative Pre-Trained Transformer) від OpenAI.
ChatGPT розроблений OpenAI. Спочатку її фінансували Amazon Web Services, InfoSys, YC Research, а також відомі інвестори, серед яких Ілон Маск і Пітер Тіль. У 2023 році компанія отримала $10 млрд інвестицій від Microsoft, яка стала стратегічним партнером OpenAI.
У 2024 році ChatGPT став незамінним для бізнесу й звичайних користувачів завдяки можливостям для створення текстів, коду, зображень і багато іншого. Якщо ви ще не знайомі з цим інструментом, настав час навчитися ним користуватися.
ChatGPT використовує алгоритм GPT-4 – одну з найпотужніших мовних моделей, яка аналізує контекст та прогнозує наступні слова в тексті. Це дозволяє йому генерувати логічні й зрозумілі відповіді, які максимально нагадують людське спілкування.
OpenAI регулярно покращує ChatGPT. Наприклад, у вересні 2024 року було представлено нову модель OpenAI o1, оптимізовану для складних наукових і математичних задач. Вона доступна для підписників ChatGPT Plus, Teams, Enterprise та Edu.
Нещодавно президент некомерційного конкурсу ARC Prize Грег Камрадт розповів, що модель OpenAI o3 на тесті ARC-AGI досягла рівня продуктивності, який перевищує «людський поріг». ARC-AGI Benchmark вимірює здатність ШІ розв’язувати задачі, що вимагають людського рівня мислення або аналізу. Середній рівень продуктивності людини в ньому становить 85 балів. Модель o3 отримала 87.5 бала.
У травні 2023 року OpenAI випустила безкоштовний застосунок ChatGPT для iOS. Ця версія синхронізує вашу історію між пристроями та інтегрується з Whisper — системою розпізнавання мовлення від OpenAI.
У грудні 2024 року Apple оголосила, що ChatGPT інтегрований у пристрої iPhone, iPad і Mac (з чипами A17 Pro або новішими).
Версія для Android з’явилася 25 липня 2023 року. Спочатку її могли завантажити користувачі з США, Індії, Бангладеш та Бразилії. Згодом доступ поширився на інші країни.
ChatGPT активно використовують для:
З 13 лютого 2024 року доступна функція Memory, яка зберігає контекст попередніх розмов для полегшення роботи.
Ця альтернатива базується на моделях Anthropic Sonnet та Opus. Claude дозволяє створювати текст, узагальнювати інформацію й працювати з документами. Безкоштовна версія доступна, а платна коштує $20/місяць. Як і ChatGPT, він може писати код і працювати з документами, які завантажує користувач.
Чатбот від Google, інтегрований у пошуковик та інші сервіси компанії. Його відмінність – природне звучання текстів, створених на основі власної мовної моделі Google.
Чатбот Meta, доступний у Facebook, Instagram, WhatsApp і Messenger. Підходить для виконання запитів, створення текстів і навіть зображень.
Copilot — це інтеграція GPT-4 у сервіси Microsoft Office та бізнес-рішення. Ідеально підходить для автоматизації завдань у бізнесі.
Цей чатбот відомий тим, що надає користувачеві релевантні результати з пошуку Google, завдяки чому часто забезпечує більш точні відповіді. Підходить для запитів, що потребують точності, але може поступатися в креативності.
Вплив ChatGPT на бізнес і ринок праці залишається предметом дискусій. Деякі експерти вважають, що ця технологія не лише створюватиме нові робочі місця, але й змінюватиме підходи до виконання завдань.
Попри суперечки, ChatGPT активно інтегрується в різні програми, зокрема Microsoft 365 і мобільні додатки. OpenAI продовжує вдосконалювати свої моделі, особливу увагу приділяючи OpenAI o1, однак поки що не поспішає запускати GPT-5.
Як заявляють в OpenAI, розробка GPT-5 наразі не ведеться. Сем Альтман також зазначив, що запуск GPT-5 не слід очікувати найближчим часом, оскільки компанія зосереджена на вдосконаленні вже наявних технологій, таких як OpenAI o1.
У Кабміні попередили всіх батьків стосовно ідентифікаційних номерів (ІПН) дітям. Навіщо дитині індивідуальний податковий номер? Зазвичай ІПН…
Одіозний Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, висловив думку в ефірі "Radio NV", що встановлення…
В Україні суттєво спростили реєстрацію волонтерських автомобілів, які військовослужбовці отримують як гуманітарну допомогу для захисту держави.…
Присутність військових Північної Кореї на війні проти України підтверджена пораненими й загиблими солдатами, свідченнями очевидців…
Як зазначає видання, Хоссейн Шамхані - син колишнього міністра оборони Ірану, який зараз перебуває на…
Українців чекає новий виклик: електроенергія, яка і так вже б’є по бюджету кожної родини, може…