Польські працедавці вимагають від законодавців терміново прийняти поправку, яка продовжить легальне перебування та роботу українських біженців у Польщі ще на рік, зі спрощеною процедурою та пільг на таких як “500 плюс” аби уникнути подальшого відтоку українців на Захід – пише money.pl.
Своєю чергою Брюссель вже вирішив продовжити тимчасовий захист для громадян України (до 4 березня 2025 року), але для цього необхідно змінити польське законодавство. Натомість у зв’язку з післявиборчим періодом працедавці не розуміють коли це може статися та наскільки будуть змінені положення”.
За даними Євростату, у Польщі проживає понад 960 тисяч українських біженців, в Німеччині – майже 1,2 млн. На третьому місці Чехія – понад 365 тисяч громадян України. Біженці з України також масово їдуть до США, Канади та Великої Британії, але ці країни не входять до даних Євростату.
Рішення Ради Європейського Союзу надає громадянам України легальне проживання в ЄС, соціальну допомогу та доступ до ринку праці.Це рішення зобов’язує уряди держав-членів ЄС змінити національне законодавство. Це стосується і Польщі, але поки що рішення з цього приводу не було, зазначають експерти.
“Серед роботодавців є невизначеність, Є багато питань, наприклад, нова влада лише продовжить термін чи запровадить інші зміни щодо громадян України? Ситуація в компаніях напружена. Роботодавцям потрібна юридична визначеність, тому було б рекомендовано швидко внести зміни”, – каже Надія Куртієва з відділу праці Конфедерації Левіатан.
Компанії побоюються, що зволікання з впровадженням та скасування деяких пільг, наприклад “500 плюс”, може призвести до того, що біженці з України почнуть частіше приймати рішення про виїзд з Польщі на Захід, де кращі зарплати та вищі соціальні програми.
Експерти зазначають що зараз важко спрогнозувати напрямок змін у поправці до спецзакону. Можливо, у майбутній редакції польського спеціального закону про допомогу громадянам України вже не буде такої кількості пільг, у тому числі соціальних, якими зараз користуються громадяни України в Польщі.
У Німеччині зростає кількість українців, які вже знайшли роботу. Близько 75 тисяч українських біженців працевлаштувалися…
За рівнем освіти Південна Корея посідає 9-те місце у світовому рейтингу QS. Скоро це може змінитися –…
Розробка ракети «Орєшнік» відбулася до того, як Російська Федерація в лютому 2019 року оголосила про…
Сина кронпринцеси Норвегії Маріуса Борга Хойбі, який був під вартою через звинувачення у зґвалтуванні, відпустили…
Масове дезертирство у ЗСУ "паралізує бойові плани" України в "вирішальний момент війни" і ставить її…
Повістка до ТЦК не може бути оскаржена у жодному суді, тому що цей документ є лише…