15 листопада розпочався Різдвяний піст: чи можна в ці дні хрестити дитину

Після переходу на новий церковний календар ПЦУ Різдвяний піст-2023 в Україні розпочинається 15 листопада та триватиме до 24 грудня. Традиційно в цей період прийнято не тільки дотримуватися пісного меню, але й прагнути духовного очищення: утримуватися від святкувань, бурхливих розваг, алкоголю, лихослів’я, поганих звичок.
Загальновідомо, що під час Різдвяного посту заборонено вінчатися, але інших обмежень, наприклад, для обряду хрещення, немає. Церква дозволяє хрестити дитину в піст: чи то Різдвяний, чи у Великий, Петрівку чи Спасівку. Більше того, робити це можна навіть на свято Різдва, Хрещення Господнього або Великодня. Інше питання – чи буде у священика на це час у такі завантажені дні.
Що ж до оптимальної дати чи віку для хрещення дитини, то таких Церква не встановлює. Згідно з Біблією, проходячи таїнство у свідомому віці, людина може повністю зрозуміти його значення, зробити вибір усвідомленим. Сам Ісус Христос був хрещений у віці 30 років, тому церква не відмовить у хрещенні ні дитині, ні дорослому.
Мінімальний вік дитини для хрещення – 40 днів. Виняток можуть зробити лише в тому випадку, якщо дитина сильно хворіє. Після того, як малюкові виповнилося 40 днів, обирайте для хрещення будь-який вік і день (головне – узгодити це зі священиком і не забувати, що у святкові дні у церкві буде багатолюдно).

Новини партнерів

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии