Новини

П’ять правил керування автомобілем у дощову погоду

Найближчими днями синоптики прогнозують нам дощову погоду. А це означає, що пересування автошляхами стане складнішим і небезпечнішим.
Саме час повторити, а то й вивчити правила безпечного кермування у дощ. Розповідаємо про п’ять основних правил, які зроблять поїздку комфортнішою і для вас, і для вашого авто, і для пішоходів.

Досить сильний дощ може перетворити вулицю на глибокий струмок. Перше, що ви повинні зробити, помітивши проблему, це спробувати знайти альтернативний маршрут. Але таке не завжди можливе. В такому разі оцініть глибину затоплення, придивившись до бордюрів та інших дорожніх об’єктів. У більшості автомобілів кліренс складає 15-17 см. Не варто їхати туди, де шар води глибший. Зокрема тому, що під поверхнею можуть ховатись сміття, вибоїни або відкриті водостоки.

Прислухайтесь до двигуна. Якщо він починає видавати незвичайний звук, заглушіть авто і зверніться по допомогу до механіка, перш ніж знову запускати його. Вода, яка потрапила у мотор, може серйозно його пошкодити і привести до вельми недешевого ремонту.

Якщо ви їхали по воді, є ймовірність, що рідина потрапила у гальма, що теж небажано. В такому разі вам здаватиметься, що потрібно сильніше натискати на відповідну педаль, а автомобіль довше скидає швидкість. Щоби просушити деталі гальмівної системи, не зупиняйтесь, коли виїдете з води, а почніть рухатись повільно (зі швидкістю десь 10-25 км/год) і обережно натисніть на педаль гальма протягом 2-3 секунд чотири-п’ять разів або поки не відчуєте, що гальма стають більш чутливими. Якщо це не допомагає, вам, швидше за все, потрібна допомога професіонала.

Намокле авто конче необхідно ретельно просушити. Найкращий варіант — залишити всі вікна та двері відчиненими, щоб у салон автомобіля надходило свіже повітря. Щоби полегшити процес, зніміть килимки. А от залишати увімкненим двигун не потрібно. Він не настільки нагріває машину, щоби суттєво пришвидшити висихання. Натомість можна скористатись автомобільним осушувачем. Але його доведеться купувати окремо.

Надлишок води сповільнює гальмування, саме тому важливо не гнати мокрою дорогою. А ще так ви не забризкаєте пішоходів обіч своєї смуги і не заробите собі репутацію водія-хама.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як обрати ідеальне авто для жінки: поради та рекомендації

При виборі автомобіля жінки часто звертають увагу не лише на його технічні характеристики, але і…

5 хв. ago

ЗМІ назвали десять найбільших землевласників серед депутатів Верховної Ради

У Верховній Раді є люди, земельним ділянкам яких позаздрили б деякі середньовічні барони. Про це…

15 хв. ago

Мобілізація в Україні: чи підлягають ФОП бронюванню

Українцям розповіли, чи підлягають ФОП бронюванню, і як ведеться їхній військовий облік згідно із законом.…

16 хв. ago

ЗСУ почали виходити з Авдіївки до наказу Сирського про виведення військ – Washington Post

Виведення українських військ з Авдіївки було хаотичним і почалося ще до наказу головнокомандувача Олександра Сирського…

21 хв. ago

НБУ пропонує дати доступ держорганам до номерів банківських карт українців

Національний банк України запропонував для громадського обговорення зміни до правил зберігання, захисту, використання та розкриття…

24 хв. ago

Вражаючі результати опитування: Польща впевнена, що Україна та Росія будуть знищені

На перемогу України так само розраховує більше людей, ніж на перемогу РФ. Майже половина поляків…

34 хв. ago