В Україні готується чергова спроба запровадити накопичувальну пенсійну систему, але експерти висловлюють серйозні побоювання щодо її ефективності.
Про це повідомив пенсійний експерт, журналіст Сергій Коробкін у своєму відеоогляді від 11 листопада 2024 року.
«Пенсії зростуть майже вдвічі, пенсійна система стане зрозумілішою, а індексація стане справедливішою. Саме такими меседжами нас годують щороку, майже щомісяця. Але на практиці нічого суттєвого не відбувається”, – зазначає Коробкін.
Згідно з чинним законодавством, в Україні має функціонувати трирівнева пенсійна система: солідарна система, накопичувальна система та система добровільного пенсійного страхування. Щоправда, зараз працює лише перший рівень і частково третій.
Накопичувальна система передбачає, що частина страхових внесків буде спрямована не до загального бюджету, а на особистий рахунок людини. “Ці кошти треба накопичувати, нараховувати на них відсотки, а коли настане пенсійний вік, їх почнуть поступово виплачувати як додаткову пенсію”, – пояснює журналістка.
Серед переваг системи можна виділити прозорість заощаджень, можливість використовувати кошти в особливих випадках і передачу заощаджень у спадок. Однак експерт попереджає про значні ризики: «Потрібно, щоб накопичені гроші з часом не з’їла інфляція, щоб вони не знецінилися. А для цього їх потрібно кудись вкласти, щоб вони давали відсотки».
Впровадження системи було відкладено з 2003 року. «Якби він почав працювати відразу в 2004 році, то сьогодні можна було б зробити деякі висновки про його ефективність», – підкреслює Коробкін. Зараз старт системи запланований на 2025-2026 роки.
Дональд Трамп припускає, що війна Росії з Україною може перерости у Третю світову. Про це він сказав в…
Бойлер - один із найнеобхідніших приладів у домі, але здатен суттєво збільшити суми у платіжках…
У разі збройного нападу росії на Польщу значна частина населення планує евакуацію або виїзд за…
У 2024 році в Україні спостерігалася тривожна тенденція: понад 300 тисяч юнаків віком до 17…
Пенсійний фонд повідомив, кому з пенсіонерів варто очкувати штрафів. Якщо не дотримуватися певних правил, то…
Україна офіційно продовжила дію воєнного стану до 6 серпня 2025 року. А це означає, що…