Віцепрезидентка США Камала Гарріс була залучена в обговорення повномасштабної війни Росії в Україні ще на етапі отримання розвідувальних даних про наміри росіян. Вона активно підтримувала позицію Джо Байдена у рішеннях щодо підтримки України. Зараз ця дискусія зосереджена довкола теми про зняття обмеження для ударів по РФ.
Саме таку думку висловив оглядач Washington Post Девід Ігнатіус, що відомий своїми зв’язками у військовій і розвідувальній спільноті.
Він не називає свої конкретні джерела, проте стверджує, що вони перебували поруч із Гарріс під час описуваних подій: “Мої джерела побажали залишитися анонімними, але кожна деталь у цій розповіді походить від людини, яка була з Гарріс, коли відбувалися ці події”.
“Гарріс “більш жорстка, ніж багато хто думає”, – каже відставний чотиризірковий генерал, який неодноразово проводив для неї брифінги. А один з керівників її штабу сказав про неї так: “Вона завжди одна і та ж людина, яка домагається інформації…”.
За словами оглядача, війна в Україні стала найбільшим зовнішньополітичним викликом для адміністрації, до якої зокрема була залучена Гарріс. Коли генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів, у жовтні 2021 року попередив адміністрацію, що росіяни готуються до вторгнення, один з учасників брифінгу пригадує, що Гарріс “засипала” Міллі запитаннями: “Як швидко можуть рухатися російські війська? Які в них є підрозділи? Які в них є можливості?”.
Ігнатіус пише, що напередодні вторгнення Камала Гарріс особисто передала президенту Володимиру Зеленському фінальні розвіддані. Зустріч відбулася на Мюнхенській конференції з безпеки 22 лютого, за кілька днів до російського вторгнення. Зеленський все ще сумнівався щодо вторгнення, на що Гарріс відповіла: “Ви помиляєтесь”. Вона допитувалася у Зеленського, чи є у нього план захисту Києва і чи може він залишити місто в разі потреби.
Під час війни в Україні Гарріс поділяла та відстоювала позицію Джо Байдена – підтримати збройний опір України та уникнути війни США з Росією: “Ці цілі нерідко суперечать одна одній. Одне з джерел згадує, що вона прискіпливо розпитувала про плюси і мінуси поставок Україні ATACMS”. Зараз ця дискусія зосереджена довкола теми, чи повинні Сполучені Штати зняти обмеження на використання Україною ракет великої дальності ATACMS, щоб дозволити бити по цілях в глибині Росії.
“Гарріс не переконана, що допомога Україні в нанесенні удару вглиб Росії буде хорошим компромісом для Сполучених Штатів. Але кажуть, що Байден вивчає можливість пом’якшення правил, і Гарріс, безсумнівно, підтримає його рішення. Колеги кажуть, що вона застосовує такий же зважений підхід і до інших питань, пов’язаних з ризиком ескалації”, – пише Девід Ігнатіус.
Нагадаємо, на дебатах між віцепрезиденткою США Камалою Гарріс та колишнім президентом Дональдом Трампом перемогу отримала представниця демократів. За даними опитування 63% зареєстрованих виборців заявили, що краще виступила Гарріс, 37% – що Трамп.
Народні депутати ухвалили у першому читанні законопроект №9363 "Про внесення змін до деяких законів України щодо цифровізації…
Удар по Дніпру балістичною ракетою "Орешнік" та заяви правителя РФ Володимира Путіна, на думку аналітиків, не…
Омбудсман України Дмитро Лубінець запропонував надати відстрочку від мобілізації для чоловіків, які раніше були незаконно…
ВПС США отримали перший екземпляр нової ракети Stand-in Attack Weapon, або SiAW. Виробник зброї Northrop…
Застосування "Орєшніка" може змусити Захід почати натякати на переговори. Про це заявив керівник Чеченської республіки…
Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин звинуватив США в нагнітанні напруженості та провокаціях. Він зауважив, що…